Proje maliyeti 750 bin dolar olarak belirlendi. Aynı proje, geçen yıl ocak ayında gündeme gelmiş, maliyeti 490 bin dolar olarak tespit edilmişti. 1 yılda ortaya çıkan zarar ise yaklaşık 6 milyon lira. 


Nazilli Belediye Meclisi toplantısında, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a Turan Pazar yeri üstüne güneş enerjisi projesi yapılması için yetki verildi. 
Proje için İller Bankasından 750 bin dolar, yani 14 milyon lira kredi çekilmesi kararlaştırıldı.
Aynı projenin 1 yıl önce, yani 2022’nin Ocak ayında gündeme geldiği ortaya çıktı.
Projenin o günkü maliyeti ise 490 bin dolar, yani 9 milyon lira olarak belirlenmişti. 
Aradan geçen 1 yılda 260 bin dolar, yani yaklaşık 5 milyon lira maliyet farkı oluştu. 
Nazilli Belediye Meclis üyesi Ulvi Yıldırımkaraman, Nazilli Belediyesinin Kürşat Engin Özcan tarafından nasıl zarar ettirildiğini anlattı.
“AK Belediyecilik diye, il yapacağız diye kandırdılar, sonuç koca bir borç ve rant batağı” diyen Ulvi Yıldırımkaraman, Turan Pazar yeri güneş enerjisi projesi ile ilgili şunları anlattı; 
“Turan Pazar yeri üstü yapılması planlanan güneş enerjisi projesi, Ocak 2022’de hazırdı. Maliyeti o gün 490 bin dolardı. Enerji Bakanlığı hibeleri vardı. Özel bankalardan 1-2 yıl ödemesiz yatırım kredileri hazırdı. O günlerde yapmış olsa idik, o günlerin değeri ile yaklaşık 1 milyon lira kasamıza girecekti.
Yapılmadı ve günümüzde imalatta birim fiyat düştüğü halde, bugün meclisten 750 bin dolar yetki istediler. Nazilli’de talana izin vermeyeceğiz” dedi.
1 yıl bekletilen proje ile 5 milyon lira maliyet, 1 milyon lira da üretimden kaynaklı zarar oluştuğu belirlendi.