Mustafa Savaş mesajında, “Bizler, istiklal mücadelesini kanıyla, canıyla vermiş ve hâlihazırda bu mücadeleyi sürdüren vatanının evlatlarıyız. Vatan sevgisini canlarından da öte gören; bağımsızlık uğruna destanlar yazan ecdadın torunları olarak 15 Temmuz 2016 gecesi bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Geçmişte dışarıdan saldıranlar, bu kez yanlarına aldıkları vatan haini FETÖ mensubu teröristlerle birlikte içeriden saldırmaya çalışsa da kaybetmeye mahkûm olmuşlardır. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimiz, FETÖ’nün hain darbe teşebbüsüne karşı vatanımızın istiklali ve istikbali ortak hissiyatında birleşerek; dünya tarihinde eşi görülmemiş bir zafere imza atmış; alçak FETÖ büyük bir hezimete uğratılmıştır.

Unutmayalım ki 15 Temmuz, “Egemenlik; kayıtsız, şartsız Milletindir!” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmaktır; “Yeter! Söz milletindir!” diyen demokrasi şehidimiz, merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in davasına sahip çıkmaktır; vatan müdafaasında gözünü kırpmadan canlarını feda eden şühedanın kanının yerde koymamaktır.

Milletimizin hafızalarında ve vicdanlarında unutulmayacak bir yeri olan 15 Temmuz 2016 tarihini nesillerimiz de adeta bir Çanakkale, bir Kurtuluş Savaşı olarak anacaktır. O gece, bir milletin, lideriyle nasıl bir bütün olduğunu; vatan haini, kendi milletine düşmanlık besleyen, cuntacı teröristlerin nasıl akamete uğratıldığı gururla, şanla, şerefle gelecek nesillerimize aktarılacaktır.

Türkiye, güçlü bir devlettir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimiz, milli iradeye zincir vurulamayacağını dünyaya bir kere daha ilan etmiştir. Ülkemizi bölmeye, milletimizi parçalamaya çalışanlara, hamdolsun bugüne kadar fırsat vermedik; inşallah bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz. Vatanımız; içlerinde vatan sevgisi hiç bitmeyen gençlerimizin omuzlarında daha da yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Çanakkale’den 15 Temmuz’a, bugün yine vatan savunmasında gerek sınırlarımızın içinde gerekse sınırlarımızın dışında mücadele ederken şehadete eren kahramanlarımızı, Yüce Allah’ın ve Resul’ünün müjdelerine mazhar olan şühedamızı rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

mustafa-savaş