14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde, AK Parti Nazilli İlçe Başkanlığından ayrılarak Milletvekili Aday Adayı olan Mustafa Abak, Nazilli ilçe binasında partililerle buluştu. Partililer tarafından coşkuyla karşılanan Abak’a parti üyeleri, bugüne kadar yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda aday adayı Abak, 25 Mart Cumartesi günü yapılacak temayül yoklaması öncesinde üyelerden destek istedi. 

“ERDOĞAN'A VEFA BORCUM VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık birleşme zamanıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık birleşme zamanıdır

Görevinden istifa etmesi ve aday adayı olması ile ilgili süreci anlatan Mustafa Abak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlere bire bir şahit olduğunu vurguladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilere verdiği bursla ayakta kaldığını ifade eden Abak, o dönemden bu yana kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir vefa borcunun olduğunu, bunu da partiye destek ve hizmet konusunda elinden gelenin en iyisini yaparak ödeyeceğini belirtti. Abak, "Bizim hiçbir şekilde Genel Başkanımıza yük olmak gibi bir lüksümüz yok. Tamamımızın teşkilatımızın her kademesinde, üyesinden mahalle başkanına kadar bu ülke omuz vermek, destek olmakla mükelleftir. Biz de bu inançla milletvekili olarak bu doğduğumuz, büyüdüğümüz topraklara, ‘Bir nebze olsa hizmet eder miyiz?’, ‘Sayın Genel Başkanımızın omuzlarındaki yükü hafifletmek adına bizim de yapabileceğimiz bir şey olur mu?’ inançlarıyla niyetlenip yola çıktık. İnşallah aday olmak nasip olursa sizlerle birlikte Aydın’ımıza, Nazilli’mize hizmet etmek isterim." ifadelerini kullandı.


AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar yaptığı seçimlerden galibiyetle ayrıldığını, 14 Mayıs seçimlerinde de 1. parti olacaklarının altını çizen Abak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugüne kadar partimiz, 6 genel seçim, 4 yerel seçim yaptı. Hamdolsun ki tamamından liderimiz ve partimiz birinci olarak çıktı. Liderimiz bugüne kadar bu yükü bizlere çok işi düşürmeden kendisi yürüttü. Şu an eskisine nazaran hepimize düşen görev daha fazla. Biz artık bu saatten sonra liderimizin yükünü hafifletme, ona daha çok omuz vermek zorundayız. İnancım şu ki 14 Mayıs'a kadar güzel çalışmaların yapılacağını düşünüyorum. Aday olalım olmayalım, her zaman bu partinin bir neferiyim. Bu teşkilatla birlikte 14 Mayıs seçimlerinde beni sahada göreceğinizden, çalışacağımdan şüpheniz olmasın.”