Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan’ın çalışma yaptığı mahallelerden Güllübahçe Muhtarı Yusuf Çam mahallede yapılan çalışmalardan mutlu olduğunu dile getirirken; “Mahalleli hizmet görmek istiyor. Hizmetin yeni bir kan yeni bir değişim yeni bir yüz ile olması bizler için pozitif oldu. Vatandaş hizmeti gördükçe Başkana ısınıyor, hizmeti gördükçe daha da çok seviyor, bundan daha güzel bir şey yok. Sosyal belediyecilik anlamında önemli olan vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak. Temizlik, ağaçların budanması, bunlar güzel işler. Bir de festivallerimiz var. Güllübahçe festivalleriyle ünlü bir yer. Biz Başkanımızdan bir de etkinlik de Güllübahçe de yapmasını istiyoruz. Benim mahalleme kim bir taş üstüne taş koyuyorsa Allah ondan razı olsun. Kendisini hızlı, çabuk ve konuya daha kolay müdahil olabilen bir belediye başkanı olarak gözlemledim. Bir istediğimizi iki etmedi. Anında geri dönüş sağladı. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kuşadası’nda  17 düzensiz göçmen kurtarıldı Kuşadası’nda 17 düzensiz göçmen kurtarıldı

Mahallesinde çalışmalar başlayan Doğanbey muhtarı Serdar Sarıkurt ise ; “Geçen hafta Sayın Belediye Başkanımız bütün ekibini, kadrosunu, şeflerini, danışmanlarını, hepsini Doğanbey’e gönderdi. Köyümüzdeki eksiklikleri yerinde tespit ederek gerekli çalışmaları başlattı. Köy odamız kötü durumdaydı şimdi bakımı yapılıyor, boyanıyor.  İler ki günlerde inşallah mesire alanının çimi serilecek. Köyümüz içinde bazı yollarda çukurlaşmalar var onların yapılacağının da sözü verildi. Buradan ben Sayın Mustafa Arıkan ve şeflerine teşekkür ederim.” diyerek başlayan çalışmalar için teşekkür etti.

Yoğun çalışmaların devam ettiği Bağarası mahallesinde Bağarası muhtarı Esat Arıcı; “Başkanımız göreve başlayalı kısa bir süre oldu. Eski Başkanımız Levent Tuncel’in rahmetli olmasından dolayı Başkanımız yeni geldi ama Bağarası’na gelir gelmez ilk işi sorunları çözmek oldu. Bağarası’n da artık sivrisinek sorunu kalmadı ve temizlik ekipleri burada çalışmaya devam ediyor. Başkanımız kısa zaman içeresinde çok iş yapmak peşinde. Yaptığı işleri takip ediyoruz. Bağarası mahalle muhtarı olarak kendisinin arkasındayız. Çok iyi gidiyor şuan.” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ileten ve mahallede yapılacak işlerle ilgili görüşlerini belirten Yeniköy muhtarı Mehmet Limoncu; “Yeniköy mahallemde temizlik işleri yapılıyor. Çöpler toplanıyor. Parkımızda düzenlenmesi gereken işler var. Onları ilgili arkadaşlara ilettik. Mustafa İberya Arıkan’dan memnunuz, kendisine teşekkür ederiz.” diyerek memnuniyetini dile getirdi.