Başkan Atay’a Efeler’de büyük destek Başkan Atay’a Efeler’de büyük destek

Öğretmenlere Atatürk’ün de yer aldığı Ay Yıldızlı Türk Bayrağı’nın bulunduğu tablo eden Türk, takdir topladı.


Aydın’ın Efeler ilçesindeki Girne Mahallesi’ne muhtar adayı olan Şevket Türk, öğretmenleri unutmadı. Muhtar adayı Şevket Türk, mahalle sınırları içerisinde yer alan okulları 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyaret etti. Ziyarette muhtar adayı Türk, öğretmenlere Atatürk’ün de yer aldığı Ay Yıldızlı Türk Bayrağı’nın bulunduğu tablo etti. 


“ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEK”
Örnek davranışıyla takdir toplayan Türk, “Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri de öğretmenliktir. Öğretmenlik cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Öğretmenlerimizin hepsi çok değerlidir. Bu anlamda mahallemizde yer alan okulları ziyaret ederek öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladık. Başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Şehit Aybüke Yalçın, Necmettin öğretmen gibi kendini ilime irfana adamış tek düşüncesi güçlü fikir sahibi genç nesiller yetiştirmekte olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım  Ögretmenler Gününü kutlarım. 
Eğitimsiz bir millet yok olmaya mahkumdur." dedi.  Öğretmenler, ziyaretlerinden dolayı muhtar adayı Şevket Türk’e teşekkür etti.

Editör: Yusuf Yıldız