Sanıklardan U.D., "Gördüğüm suçu emniyete bildirdim diye  ceza aldım" dedi.


Olay, 2018 yılının Ekim ayında Çine'de meydana geldi. İddiaya göre, Ö.O. cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde eşi ile Muharrem Özcan arasında gönül ilişkisi yaşandı. Ö.O. bir süre sonra tahliye oldu ve bu durumu öğrendi.
Ö.O., Özcan ile Kahramanlar Mahallesi'nde buluştu. İkili arasında tartışma çıktı. 
Ö.O. arkadaşları U.D. ve A.D. ile birlikte Özcan'ı darp etti ve bir süre alıkoydu.
Gecenin ilerleyen saatlerinde kırsal bir bölgeye götürülen Muharrem Özcan, U.D. ve Ö.O. tarafından tecavüze uğradı sonrasında ise aracın içinde yakılarak öldürüldü.


CEZA AZ BULUNDU 55'ER YIL HAPİS KARARI BOZULDU 
Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalar sonucunda U.D. ve Ö.O. canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme, cinsel saldırı, kişiyi mahrumiyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme suçlarından 55'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. 
A.D. ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldıktan sonra hükümle tahliye edildi.
Mahkemenin kararına  itiraz edildi. İtirazı değerlendiren İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4.Ceza Dairesi, Ö.O. ve U.D.'ye nitelikli cinsel saldırı suçundan verilen cezayı az bulması ve gizli tanık ifadelerinin usule uygun alınmadığına kanaat getirdi ve kararı bozdu.  Bu gelişmenin ardından tutukluğu devam eden U.D., Ö.O. ve A.D.'nin yargılanmasına tekrar başlandı.

Bu kararın ardından Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına tekrar başlanan sanıklar bir kez daha hakim karşısına çıktı.

"GÖRDÜĞÜM SUÇU BİLDİRDİĞİM DİYE CEZA ALDIM"
Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinde Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanan Ö.O. yaptığı savunmada şunları söyledi, "Daha önceki savunmalarımda ve yazılı olarak verdiğim savunmamda
A. D. ve U.D.'nin  iftiralarına kanıtlarla cevap verip yalanlarını ortaya çıkardım. Bunlar
farklı yerlerde farklı ifadeler verdiler. 4 buçuk senedir mağdurum. Gördüğüm bir suçu emniyete bildirdim
diye 22 sene ceza aldım. Tahliyemi istiyorum."
Diğer tutuklu sanık U.D. ise savunma yapmadı.
Mahkeme heyeti, U.D.'nin akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek olan raporun beklenmesine ve tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.