Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, ziyaretçi akınına uğruyor. Yaşanan yoğunluk nedeniyle milli park girişinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı’daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda 9 günlük bayram tatilinin son gününde de yoğunluk sürüyor. Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı, bünyesinde barındırdığı endemik bitki türleri, Alageyik, Akdeniz foku ile tepeli pelikan gibi nesli tükenmekte olan hayvanlar ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin ilgi odağı olurken, milli park girişinde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun araç kuyrukları oluştu. Milli parkın girişinden başlayan uzun araç kuyrukları Güzelçamlı caddelerine kadar uzadı.

ARAÇ GİRİŞİNE KAPATILACAK!

Övgün Ahmet Ercan'dan yeni deprem uyarısı Övgün Ahmet Ercan'dan yeni deprem uyarısı

Yaşanan yoğunluk nedeniyle Milli Park'ın saat 13.00 itibari ile sivil araç girişine kapatılacağı duyuruldu. Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, " Milli Parkımız aşırı yoğunluk sebebiyle saat 13:00 de sivil araç girişine kapatılacaktır. Toplu Taşıma araçları, Engelli, Gazi, Şehit Yakını ve Hamile ziyaretçilerimiz giriş yapabilecektir. Ziyaretçilerimizin Toplu Taşıma araçlarını kullanmaları önemle tavsiye olunur!" ifadeleri yer aldı.