Bayraktar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"KAMUOYUNA

Bu akşam ilçemiz Güzelçamlı Mahallemizde, Milli Parkın içerisindeki Dip Burun Bölgesinde çıkan yangın haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Çıkan yangının mülteciler tarafından çıkarıldığı iddiasıyla ve yangın sonucu 200 metrekarelik alanın kül olduğu ve güvenlik güçlerimizin, orman koruma ekiplerimizin erken müdahalesi sonucu yangının kontrol altına alındığı bilgisini almış bulunuyoruz.

Yangını çıkaran kimselerin mülteci olduğunu basınımız kanalıyla öğrendik. Zafer Partisi Genel Başkanımız Sn. Ümit Özdağ'ın mülteciler konusunda haklılığını, sınırlarımızı yol geçen hanına çevirenlere karşı bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Kuşadası’nı ve ülkemizin en büyük Milli serveti büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Ülkemizi mülteci bataklığına çevirenler bu akşamki olayın dolaylı olarak da olsa sorumlularıdır.

Genel Başkanımız Ümit Özdağ'ın "Bir tek mülteci kalmayacak, sınırlarımıza tekrar mayın döşeyeceğiz" politikasının ne kadar doğru ve gerçekçi olduğu bu akşam Milli Parkımızda yaşanan olayla ayan beyan ortadadır. Mülteci konusunda ve diğer ülke meselelerinde de Zafer Partisi Genel Başkanımız Ümit Özdağ ile kararlı duruşumuz devam edecektir."

Untitled-1-14