Mustafa Savaş mesajında; "Türk Demokrasisi, 27 Mayıs 1960’ta yaşanan askeri darbeyle ağır bir yara almıştır. Bu süreçte Demokrat Parti tasfiye edilmiş başta Başbakanımız Adnan Menderes olmak üzere tüm Bakan ve Milletvekilleri cezaevine gönderilmiş daha sonra da asılsız iddialarla Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan idam edilmiştir. Bu elim olay sonrası yaşananlar Türk hukukunda, Türk demokrasisinde ve Türk milletinin vicdanında asla kapanmayacak şekilde ağır bir yara açmıştır. Milletimiz kendi iradesine sahip çıkarak sonraki seçimlerde darbecileri sandığa gömerek, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç olmadığını herkese göstermiştir.

Demokrasi şehidimiz merhum başbakanımız Adnan Menderes, yaptığı hizmetlerle başta Aydın olmak üzere tüm Türkiye’de gönüllerde taht kurmuştur.

Milletimize hizmet yolunda bu kutlu dava 2002 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından devralınmış ve daha da ileriye taşınmıştır. Ancak ülkemizin ilerlemesini istemeyen karanlık güçler tarafından engel olunmaya çalışılmışsa da milletin iradesinin önüne geçememişlerdir. En son 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları milletimiz unutmayacak, bir daha askeri darbelere asla izin vermeyecektir. O gün aziz milletimiz canı pahasına yüce Meclisine, Cumhurbaşkanına ve demokrasisine sahip çıkarak tarihin tekerrür etmesine izin vermemiştir. Bizler demokrasi şehitlerimizi anarken daha gururlu ve daha onurluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta merhum başbakanımız Adnan Menderes ve bakanlarımız Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi şükranla anıyorum." ifadelerine yer verdi.

SAVAŞ-3