Bülent Tezcan TBMM Grup yönetiminde yer almadı Bülent Tezcan TBMM Grup yönetiminde yer almadı

(Haber: Naci ERİŞ)
14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimini değerlendiren MHP Aydın İL Başkanı Haluk Alıcık, “Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın başarısından, Milliyetçi Hareket Partisi olarak çok mutluyuz, huzurluyuz.  Kurtuluş Savaşında Atatürk nasıl savaştıysa, bu seçimde bunu yaptık” dedi.
Anketlerde partisinin oy oranının düşük gösterilmesine karşın seçimde buna yanıt verdiklerini dile getiren Alıcık, “CHP'yi yüzde 56 gösterdikleri yerde, Milliyetçi Hareket Partisi’ni yüzde 5’in altında gösterdikleri bu dönemde ülke genelinde barajımızı aştık. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi, hem Cumhurbaşkanımızın seçilmesine sevindim hem de meclis üstünlüğün sağlanmasına. Allaha şükür bunları sağladık” ifadelerini kullandı.
VATAN MI? SOĞAN MI?
Aydın’daki sonuçlarla ilgili değerlendirmede bulunan Haluk Alıcık, şu ifadeleri kullandı:
“Gönül isterdi ki Aydın’da da milletvekili çıkartalım. Aydın’da da Milliyetçi Hareket Partisi oyları baktığımızda yüzde 2 bir artış da var. İnşallah hayırlısı olur diye düşünüyorum. Geçen dönem HDP’nin altındaydık. Ama Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye genelinde üçüncü parti olmuş.”
Seçmenin vatanın bütünlüğü ile ekonomi arasında tercihini yaptığını dile getiren MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“ Türkiye şuna karar vermiştir; Ekonomi mi? Soğan, domates, patates mi?  Yoksa vatanın bütünlüğü mü? Ülkenin bütünlüğü mü? Bütün olumsuzluklara rağmen lider Ülke Türkiye’de karar vermiştir vatandaşlar. Vatandaşımızın gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Tabi gönül isterdi milletvekillerimiz olsun. Onu istemeyen olur mu? Olmaz.”