Yerel seçimde Kuyucak Belediyesi Başkan Adayı olan ve seçimi kaybeden AK Parti'li Metin Ertürk'ün, komşusuna "Sarı Saçlım Mavi Gözlüm" şarkısını dinlediği için  saldırdığı  iddia edildi.

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, konuyla alakalı açıklama yaptı. Siyasetçilerin sabırlı ve anlayışlı olması zorunludur diyen Saatçı, şu ifadeleri  kullandı:

“Bugün bazı haber sitelerinde Kuyucak Eski Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün komşusuna "Sarı Saçlım Mavi Gözlüm" şarkısını dinlediği için evine saldırdığı haberlerini üzüntü ile okudum.

CHP İl Başkanı Saatçi'den yerel seçim değerlendirmesi CHP İl Başkanı Saatçi'den yerel seçim değerlendirmesi

Kuyucak ilçemiz de yaşanan değişim sonrası pek tabi ki bizlere destek veren, omuz veren vatandaşlarımızın sevinmesi gayet normal ve doğaldır. Ayrıca açılan şarkı; ülkemizi kurtararak bugün Kuyucak Pamukören'de doğan bir kişinin Belediye Başkanı olmasına vesile olan Cumhuriyet rejimini milletine armağan eden Gazi Mistafa Kemal Atatürk'e ithafen yazılan ve dinlenen bir şarkıdır.

Kuyucak sağ duyu ile var olan, sevgi ve hoşgörüye sım sıkı bağlı olan bir ilçemizdir. Bu tür tatsızlıklar ise Kuyucak'a yakışmamaktadır. Siyasetçilerin sabırlı ve anlayışlı olması zorunludur.

Bizler bu tür tatsızlıkların bir daha yaşanmamasını diliyor, 31 Mart seçimleri ile Belediye Başkanı seçilerek sevginin, hoşgörü temelinde hizmetlerine başlayacak olan Kuyucak Belediye Başkanımız Uğur Doğanca'yı tebrik ediyorum.”