Çerçioğlu hizmette durmak bilmiyor Çerçioğlu hizmette durmak bilmiyor


Karpuzlu’nun bazı mahallelerini, 5 Kasım’da yaşanan aşırı yağışlarda sel felaketi vurmuştu. 
O mahallelerden biri de Meriçler Mahallesiydi.
Mahallede yaşanan sel felaketinde can kaybı yaşanmadı ancak tarım arazileri büyük zarar gördü.
Bazı vatandaşlar Kasım ayından bu yana kimi bölgelerde mağduriyetlerinin devam ettiğini belirtti.
Meriçler Mahallesinde yaşayan Abuzer Yılmaz, “Sel felaketinde bir gecede, atalarımızdan kalan arazilerimiz, küçücük yerlerde büyük tarım yapmaya çalışarak ülke ekonomisine katma değer kattığımız arazilerimiz büyük zarar gördü” dedi. 
“KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL”
Sel felaketinin ertesi günü Belediye Başkanı, Kaymakam ve diğer yetkililerin bölgede inceleme yaptığını, zarar gören bütün yerlerin onarılacağı sözünün bizzat Kaymakam tarafından verildiğini söyleyen Yılmaz, ancak kimi bölgelerde mağduriyetin devam ettiğini söyledi.
Yılmaz, “6 Aralık 2023 tarihinde DSİ’ye ait paletli ekskavatör köye arazileri onarmak için geldi. Geldiğinde kimi yerleri temizleyip kimi yerleri de temizlemeden ve onarmadan köyden gittiler. Kaymakam hanıma makineler köyden gitmeden defalarca ulaşamaya çalıştık, ulaşamadık. Siyasi parti ilçe başkanlarına da gittik onlar da bir çözüm bulamadılar. Biz kendimiz halk olarak hala daha mağduruz bu kadar zararı kendimiz karşılamak zorunda bırakıldık. Bize verdikleri sözler hepsi yalan oldu. İşlerin bitip bitmediği kimsenin umurunda değil” dedi.