FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Mendeş, ““Katliam karşısında tepkimizi her yerde konuşarak ve araçlarımıza Filistin ve Türk Bayrakları asarak gösteriyoruz” dedi.

Koçarlı pazarında Çerçioğlu'na yoğun ilgi Koçarlı pazarında Çerçioğlu'na yoğun ilgi

Aydın’ın önde gelen iş insanlarından Mendeş Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Mendeş, yaklaşık 45 gündür Gazze’y yönelik devam eden saldırıları protesto etti.
Mendeş Grup’a ait filoda yer alan mikser, beton pompası ve çekici olmak üzere 50 araca Filistin ve Türk bayrakları asıldı. 
‘Kudüs davası hepimizin davasıdır’ diyen Yusuf Mnedeş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “70 yıldır süren Filistin- İsrail savaşının bedelini ne yazık ki çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere masum sivil halk ödemektedir. İsrail; hastaneleri, okulları, ibadethaneleri, cami, kilise ayırt etmeksizin hatta hasta, şehit taşıyan ambulanslara varıncaya kadar, mülteci kamplarını hedef alarak bütün dünyanın gözleri önünde savaş suçu işlemektedir. Gazze şehrine yönelik saldırıların uzun yıllardır devam etmesi insan haklarına aykırıdır” dedi.
“HERKESİN TEPKİ GÖSTERMESİ GEREKİR”
‘İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 2. Dünya Savaşında Nazilerin Yahudilere yönelik katliamlarının neticesinde ortaya çıktığını hatırlatan Mendeş, şimdi ise Dünya’nın İsrail’in yaptığı vahşete sessiz kaldığını dile getirdi.
Mendeş, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: 
“Toprakları, hayatları ve gelecek umutları ellerinden alınan Filistin halkı bugün görülmemiş bir soykırıma uğramaktadır. Bunlar karşısında vicdan sahibi olanların, sessiz kalması mümkün değildir. Bugün İsrail’in kuzeyinde Lübnan, kuzeydoğusunda Suriye, doğusunda Ürdün, güneybatısında Mısır bulunmaktadır. Bu zulme dur demek için etnik değerler gözetmeksizin insan haklarını göz önünde bulundurularak herkesin tepki göstermesi gerekmektedir. Savaşların da ahlaki değerlerinin olduğu unutmamalı, sivil yerleşim yerlerinin hedef alınmaması gerektiği yönünde bütün kamuoyunun ve Dünya liderlerinin etkili bir barış çağrısı yapması gerekmektedir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık vurgu yaptığı gibi bölgede 4 günlük ateşkes ilan edildiğini hatırlatan Yusuf Mendeş, “Bu açıklamanın bugün için olması bizi ayrıca çok mutlu etmiştir. Biz ülke ve millet olarak hakikati haykırmaya bunun için siyasi, diplomatik gerekirse askeri tüm yolları devreye sokmaya devam edeceğiz. Kalbimizle, dilimizle, elimizle ne yapabiliyorsak yapacağız” dedi.
“FİLİSTİN HALKI İÇİN DAHA FAZLA NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”
Mendeş sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Sayın Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi tepkilerimizi eylem ve söylemlerle kamuoyuna ulaştırmak için; Mendeş Grup A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Mendeş olarak katliam karşısında tepkimizi her yerde konuşarak ve araçlarımıza Filistin - Türkiye Bayrakları asarak gösteriyoruz, şirketimiz Gazze'deki katliamı (soykırımı) duyurmaya, Filistin halkının davasının sesi olma gayreti içinde olmaya devam edecektir. Unutulmamalıdır ki Filistin halkı için daha fazla ne yapılması gerekiyorsa yapacağız ve bu haklı dava da hep birlikte duruşumuzu net bir şekilde sergileyeceğiz.”