Kızılcaköylü vatandaşların organik ürünleri doğrudan tüketiciyle buluşturacağı köylü pazarı, Kızılcaköy Mahalle meydanında açıldı.

Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen pazar yerinin açılışı, vatandaşlar ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Kızılcaköy Muhtarı Ali Aşkıntaş Başkan Atay’a teşekkür etti. Aşkıntaş, "Biz başkanımızla omuz omuza verdik. Bize arkadaş, dost, abi olan bir belediye başkanımız var. Belediye imkanlarını bize seferber etti. Başkanımız köyümüze ve kadınlarımıza verdiği sözü yerine getirdi. Bu proje köyümüzün vizyonunu geliştirecek. Taze ürünlere vatandaşlar bu pazar sayesinde ulaşabilecek” dedi.

MEHMET FATİH ATAY HER ZAMAN YANINIZDA OLACAK”

Kızılcaköy halkının jeotermal enerji firması Güriş’e karşı verdiği hukuk mücadelesini hatırlatan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Bu köydeki insanlarımız, özellikle de kadınlarımız çok duyarlı bir davranış içerisine girdiler; jeotermalden milyon dolarlar kazanıp bizi zehirlemekle görevlendirilmiş gibi olan o şirketlere karşı, burada ruhsat almamaları için büyük bir mücadele verdiler. Hepsini yürekten alkışlıyorum. Yerel yönetici olarak, belediye başkanlığına aday olduğumda söz verdim; ‘Bu mücadelede bir an bile yalnız olmayacaksınız. Her zaman Belediye Başkanı olarak Mehmet Fatih Atay yanınızda olacak. Efeler Belediye bütün imkanlarıyla yanınızda olacak’ dedim. Bunu gerçekleştirdik. Yanlış anlaşılmasın, biz elektrik üretimine değil, bunun vahşice yapılmasına karşıyız. Dava açtık ve davamızı kazandık” dedi.

“HALK KİMİ İSTERSE O BAŞKAN OLACAK”

Yaklaşık 9 ay sonra yapılacak yerel seçime işaret eden Başkan Atay, şu ifadeleri kullandı:

Aydın Valiliğinin logosu değişti Aydın Valiliğinin logosu değişti

“Halkın gücünün önünde hiç kimse duramaz. Halkın gücü en büyük güçtür. Efeler halkı ne istiyorsa o olacaktır. 9 ay sonra seçimler var. O seçimlerde de birileri birini istiyor diye değil, Efeler halkı kimi istiyorsa belediye başkanı o olacaktır.”

Belediye Başkanlığı süresince kadınların ve gençlerin mutluluğu için çalıştığını ifade eden Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önemli olan eserler bırakmaktır. Benim en büyük hedefim gençler ve kadınlardı. Çocuklarımız için 11 kitap kafe açtım. Türkiye’de olmayan bir şeyi gerçekleştirdim. 6 tane hanımevi açtım. Çalışan kadınlarımızın sorunu çocuklarının eğitimiydi. 5’inci kreşimizi açacağız Eylül ayında. Okul öncesi eğitimini çok önemsiyorum. Bunun için 3 tane daha kreş açacağız. Kadınlarımız çalışmalı, ekonomik özgürlüklerine kavuşmalı. Kadınlarımız için fabrika kurdum. Bunu yapan ilk belediyeyiz. Orada yalnız kadınlarımız çalışıyor, ekonomik özgürlüklerine kavuşuyor. Kadınların mutlu olması ailenin mutlu olması, ailenin mutlu olması toplumun mutlu olması demektir. Bugün de burada söz verdiğimiz bir şeyi gerçekleştiriyoruz. Bu mücadeleyi yapan kadınlarımızın, o emeğinin bir karşılığı olsun istedik. Kızılcaköyümüzün organik pazar yerinin açılmasını ve halkımızın buradan yararlanmasını istedik. Daha çok projelerimiz var. Yılbaşına kadar neredeyse her hafta bir proje açılışı gerçekleştireceğiz. Bu Pazar yerinin Efeler halkına hayırlı olmasını diliyorum.”