(Haber: Naci ERİŞ)
Nazilli Belediyesi, borçlarının 125 milyon liralık kısmına karşılık, belediye meydanındaki 17 katlı binanın 14 katını Sosyal Güvenlik Kurumuna devretme kararı aldı.
Perşembe günü Belediye Meclisinde oylanan karara, Millet İttifakı Grubu ret oyu verdi.
Karar, Millet İttifakı Grubunun 14 ret oyuna karşılık Cumhur İttifakı Grubunun 16 oyuyla kabul edilirken, kritik oylamanın yapılacağı gün İYİ Parti’li Meclis Üyesi Mustafa Tınaz’ın salonda olmaması dikkati çekti.
4 ay öncesine kadar İYİ Parti İlçe Başkanı da olan İYİ Parti’li Nazilli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Bingül ise grup kararına rağmen ‘evet’ oyu verdi.
4 AY ÖNCE KRİZ, ŞİMDİ ORTAKLIK
Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın meclise onaylattırmakta zorlandığı teklifin kabul edilmesinde kritik rol oynayan Mehmet Bingül, bundan 4 ay önce İYİ Parti İlçe Başkanlığı kongresine hazırlanıyordu.
Bu sırada Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın kendisine karşı faaliyetlerde bulunduğunu savunarak zehir zemberek açıklamalar yapmış ve adaylıktan çekilmişti. İlçe Başkanlığından da istifa eden Bingül’ün açıklamaları kriz yaratmış, sürecin devam eden günlerinde Kürşat Engin Özcan İyi Parti’den ayrılarak AK Parti’ye katılmıştı.
Mehmet Bingül’ün 4 ay önce İlçe Başkanlığına mal olan krizi yaşadığı Kürşat Engin Özcan’a bu şekilde destek vermesi manidar bulundu.
Öte yandan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Başkan Yardımcısı Ali Ertürk’ün bir süre önce Dualar Mahallesindeki çiftliğinde Mehmet Bingül ile özel bir görüşme yaptığı iddia edildi. Görüşmede konuşulanlar ise sırrını halen koruyor.
BU SORULARIN YANITI MERAK KONUSU
Nazillili vatandaşlar, 4 ay önce yaşanan krize rağmen Mehmet Bingül’ün Kürşat Engin Özcan’a karşı neden tavır değişikliğine gittiğini merak ediyor. Vatandaşlar, aynı zamanda özel görüşmede konuşulan konuların da gün yüzüne çıkması gerektiğini vurguluyor.
İYİ Parti’nin Mehmet Bingül’ün bu hareketi karşısında alacağı tavır ise merak konusu oldu. Önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda, Mehmet Bingül hakkında bir karara varılması bekleniyor.