Aydın'da FETÖ operasyonu: 12 gözaltı Aydın'da FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Edinilen bilgiye göre Kuyucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince durumundan şüphelenilen bir araç, ekiplerin 'Dur' ihtarına uymadı. Kaçmaya çalışan şüpheli araç, yaşanan kovalamaca sonucu yakalandı. Yapılan araştırmada, araç sürücüsü E.E.'nin çok sayıda suç kaydı olduğu ve "uyuşturucu madde kullanmak" suçundan 5 yıl 7 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası ile "hükümlü ve tutuklunun kaçması" suçlarından arandığı, yolcu koltuğunda bulunan A.K., Y.A. ve A.T. isimli şüphelilerden , A.K.'nin de çok sayıda suç kaydı olduğu ve "uyuşturucu madde kullanmak" suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı tespit edildi. Ayrıca şüphelilere yapılan üst aramasında 1 adet kelebek tabir edilen bıçak, şüpheli Y.A. isimli kişinin evine yapılan aramada ise Denizli'den çalındığı anlaşılan 1 adet motosiklet ele geçirildi.

Yakalanarak gözaltına alınan şüpheli 4 kişiden Nazilli Devlet Hastanesi'nde yapılan tetkiklerinde ise uyuşturucu madde kullandıkları tespit edildi. Araç şoförü E.E. isimli şüphelinin hakkında "Uyuşturucu Madde Etkisi Altında Araç Kullanmak" suçundan adli işlem yapılırken, karayolları trafik kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda da toplam 36 bin 942 TL trafik idari para cezası uygulandı.

4 kişi hakkında gerekli adli işlemler başlatılırken, gözaltına alınan E.E. ve A.K. isimli şüpheliler işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.