Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Aydın’da üç gün etkili olacak gök gürültülü sağanak yağış  dolayısıyla vatandaşları uyardı.

Efeler’in şevketi bostanları ikinci kez toprakla buluştu Efeler’in şevketi bostanları ikinci kez toprakla buluştu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 14.10.2021 Perşembe bölgemiz yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 14.10.2021 Perşembe günü Kıyı Ege'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden itibaren Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
Kıyı Ege'de Cuma günü (15.10.2021) kuvvetli olarak devam etmesi beklenen yağışların, özellikle İzmir'in güney kıyıları ve Aydın'ın batı kesimlerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.
Kuvvetli yağışların Kıyı Ege'de 16.10.2021 Cumartesi günü akşam saatlerinden sonra, Çanakkale ve Balıkesir'in kuzeyinde ise 17.10.2021 Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.
Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile İzmir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir” ifadeleri kullanıldı.