Kuşadası’nı daha modern bir görünüme kavuşturmak için 7/24 esasına göre mesai yapan ekipler, iş güvenliği ve sağlığı standartlarını da ihmal etmiyor.

KENTİN 8 FARKLI MAHALLESİNDE EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA

Ekipler hafta boyunca Karaova, Soğucak, İkiçeşmelik, Yeniköy, Davutlar, Değirmendere, Yavansu ve Güzelçamlı mahalleleri olmak üzere 8 farklı yerde kilit parke taşı döşeme, asfalt ve yol tamiratı çalışması gerçekleştirdi. Değirmendere Mahallesi’nde bulunan Nato evleri önünde ENERYA tarafından doğalgaz döşenen 290 metrelik alanda üstyapıyı yenileme ve Arıtur Sitesi önünde yapılan Arnavut taşı döşeme işlemleri de sürüyor.

ÇALIŞMALAR İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI İLKELERİNE UYGUN İLERLİYOR

Kuşadası Belediyesi, kenti daha iyi bir hale getirmek için yoğun mesai yapan tüm birimlerin iş sağlığı ve güvenliğini de ihmal etmiyor. Fen İşleri Müdürlüğü, sahada görev yapan ekiplerinin çalışma alanlarına tenteler yerleştirilerek yüksek sıcaklık ve güneşin zararlı etkilerinden korunmasını sağlıyor.

ACİL MÜDAHALE EKİPLERİ HIZIR GİBİ YETİŞİYOR

Çalışmalar kapsamında Kuşadası Belediyesi Acil Müdahale ekipleri de yoğun mesai harcayarak kent sakinleri ve yazlıkçılar tarafından Güvercin Masa’ya iletilen taleplerin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Ekipler son olarak Önder Bıçakçı Caddesi’ndeki kaldırıma engelli rampası yaptı. Ayrıca Adalızade Mezarlığı kavşağındaki asfaltın üzerinde oluşan çukuru onardı.