Törende konuşan Başkan Ömer Günel, “Tarifsiz bir acı içerisindeyiz. Küçücük bir tartışmanın insan hayatına nasıl mal olabileceğinin çok kötü bir örneğini yaşıyoruz. Ahmet’i hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Kuşadası Belediyesi’nde 7 yıldır görev yapan Ahmet Balsak, dün oturduğu sitede uğradığı saldırıda boynuna aldığı bıçak darbesi nedeniyle yaşamını yitirdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Balsak’ın cenazesi, bugün Kadınlar Denizi Mahallesi’ndeki evininin önünden alınarak Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından sirenler eşliğinde Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası’na getirildi. Kuşadası Belediyesi önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Ömer Günel, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, belediye personeli, siyasi partilerin temsilcileri ile Ahmet Balsak’ın yakınları ve sevenleri katıldı. Eşinin tabutu başında gözyaşı döken Mehtap Balsak ile annesi Mevlüde Balsak ve kayınpederi Sedrettin Ergün’ü yakın akrabaları teselli etti. Ahmet Balsak’ın cenazesi törenden sonra Kuşadası Belediye Bandosu eşliğinde cenaze namazının kılınması için Hanım Camii’ne götürüldü. Ardından toprağa verilmesi için uçakla memleketi Diyarbakır’a gönderildi.

“EŞİ VE ÇOCUKLARI BİZLERE EMANET”

Törende konuşan Başkan Ömer Günel, derin bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, “Öncelikle başta ailesi ve yakınları olmak üzere hepimizin başı sağ olsun. Ahmet sadece mesai arkadaşımız değildi. Ahmet herkese sevgiyle bakan, herkese gönülden yardım eden, hiç kimseyi incitmeyen bir kardeşimizdi. Biz sadece bir mesai arkadaşımızı değil aynı zamanda bir dostumuzu kaybettik. Çocuklar bir babayı, kardeşler bir kardeşi, anne ve baba da bir evladı kaybetti. Tarifsiz bir acı içerisindeyiz. Herkesin birer ateş topuna döndüğü bu toplumda artık kimin başına ne zaman ne geleceğini kestiremez hale geldik. Küçücük bir tartışmanın bir insanın hayatına nasıl mal olabileceğinin çok kötü bir örneğini yaşıyoruz. Ahmet’i hiç unutmayacağız. Çocukları ve eşi bizlere emanet. Bir an olsun yanlarından ayrılmayacağız. Değerli mesai arkadaşımıza Allah’tan rahmet, eşine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun. Işıklar içinde uyu” diye konuştu.