(Haber: Yusufhan TORAMAN)
Efeler Belediyesi hizmetlerinin yanına bir diğerini ekleyerek 5’inci gündüz bakım evini vatandaşların hizmetine sundu.
Kurtuluş Mahallesi’ne açılan yeni gündüz bakım evine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın ev sahipliğini yaptığı törene, STK’lerin temsilcileri de katıldı. 
Törende konuşan Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın, “Başkanım 4 yıldır görevdesiniz. Bu zaman zarfında Efeler ilçemize değişik alanlarda bir çok projeye imza atarak, faaliyete geçirdiniz. Şu anda da Kurtuluş Mahallesi’nde sosyal proje anlamında 5’inci gündüz bakım evimizi açıyoruz. Şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen Fatih Atay vatandaşın yoğun ilgisi ve desteği ile karşılaştı. Kurtuluş Mahallesi’ne kitap evi açacağının müjdesini veren Atay şunları söyledi:
“4 buçuk yıl boyunca beni hiç yalnız bırakmadınız ve her zaman yanımda oldunuz. Siz yanımda olduğunuz sürece, başta kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere sizlere yapamayacağım hiçbir hizmet olmayacaktır. Hiç kimse engelleyemez bunu. OSTİM Sanayi Bölgesi’ne 800 çocuğunuzun eğitim göreceği kreşimizin temel atma törenini, yılbaşına kadar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu Türkiye’de ilk olan bir proje. Bizler kuru sloganların, abartılmış vaatlerin, gerçek dışı beyanatların peşinde değil, icraatlarımızın peşinden koşuyoruz. Kurtuluş Mahallesi’ne bir müjde daha vermek istiyorum. Çok yakında da Kurtuluş Mahallemize de kitap kafeyi açacağız.”
Fatih Atay konuşmasından sonra misafirlere gündüz bakım evini gezdirdi.