(Haber: Naci Eriş) 

Şarkıcı Kurtuluş Kuş'un, Aydın'da kaldığı bir oteldeki odasına gelen hayranı B.B.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla açılan davanın duruşması görüldü. 
Duruşmada ifade veren otelin temizlik görevlileri F.B. ve M.T. adlı kadınlar, şarkıcı Kurtuluş Kuş'un kaldığı odaya öğle saatlerinde temizlik için geldiklerini, odada bir miktar kan gördüklerini ve bunu otel sorumlusuna ilettiklerini, daha farklı bir durumla karşılaşmadıklarını söyledi. 

Otel resepsiyon görevlisi D.Ç. ise gece Kurtuluş Kuş'un kaldığı odaya B.B.'nin hediye vermek için kısa süreli girdiğini, ziyaretin uzaması üzerine odaya giderek kayıt aldığını söyledi. D.Ç. ifadesini şöyle sürdürdü:
"Ben işe Gigece 12.00'de geliyorum. Sabah 8'de mesaimiz bitiyor. 1 yıl geçtiği için ayrıntısını hatırlamıyorum. Ünlü olduğu için ismini bildiğim Kurtuluş Kuş, gece otele geldi. Yanında birkaç kişi daha vardı. Bana bir hanımın hediye vermek için geleceğini söylediler. Daha sonra o hanımefendi de geldi. 
Daha sonra hemşire olduğunu düşündüğüm iki kişi geldi. Küçük bir rahatsızlık olduğunu söylediler. Odaya gelenler uzun süre çıkış yapmadıkları için sürekli arayıp yoklamaya başladım. Bayan çıkmayınca, ben odaya gidip B.B.'nin kimliğini istedim. Bu şekilde bilgilerini alıp kayıt yaptım."

Aydın Devlet hastanesi hemşire olarak görev yapan H.P. İse tanık olarak verdiği ifadede şunları söyledi:
"Ben hastanede görev yapıyordum. Kurtuluş beyin konseri varmış, sonra rahatsızlanmış. Serum takılması gerekiyordu. Ben ilaç veremeyeceğimi söyledim. 'Sen damar yolu aç, biz ilaç veririz' dediler. Damar yolu açtım, gittiler. Sabaha karşı 4'ten sonra 'serum gitmiyor' diyerek beni yine çağırdılar. Mola saatinde beni alıp otele götürdüler. Küçük bir müdahalede bulundum. Otel odasında olağan dışı bir durum görmedim."

Tanık ifadelerinin ardından söz alan mağdur B.B. ise Kurtuluş Kuş'un mahkemeyi kandırarak duruşmalara gelmediğini, rapor almasına rağmen konserlere çıktığını belirtti. B.B.," Sanık rapor alarak ilk duruşmaya gelmedi ama duruşmadan bir gün önce 30 Ekim'de Cizre'de konser verdi.
Bacağım kırık diyerek SEGBİS'le duruşmaya katıldı ama o gün 3 aktarma yaparak uçakla cizreden İstanbula gitti
Bugün niye gelmedi bilmiyorum ama mahkemeye yalan söyleyerek adaleti kandırıyor. Ben mağdurum. Doktor doktor geziyorum ancak sanık konser konser geziyor. Davanın bitmesini iple çekiyorum. Sanığın duruşmalara getirilmesini istiyorum" dedi. 
Mağdur avukatı ise sanık Kurtuluş Kuş'un tutuklanması talebinde bulundu. 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan Aydın 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık Kurtuluş Kuş'un bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine, ayrıca yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrol uygulanmasına hükmetti. 
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.