Savunma yapan Kuş, “İlişkiye girdik ama hiçbir şekilde zorlama olmadı” dedi.

(Haber: İsmail ÖRS)
Şarkıcı Kurtuluş Kuş, Aydın'ın Efeler ilçesindeki otelde, 27 Şubat 2022 tarihinde hayranı olan B.B. adlı kıza karşı 'nitelikli cinsel saldırı' suçunu işlediği iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması görüldü.
Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasına, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan şarkıcı Kurtuluş Kuş ilk kez savunma yaptı.
BANA İFTİRA ATILDI
Kuş savunmasında, “Savcılıkta verdiğim ifadeyi tekrar ediyorum. Avukatım ne söylediyse ve ne söyleyecekse kabul ediyorum.  Bana iftira atıldı” dedi.
O gece yaşananları özetleyen Kuş savunmasında, “İlişkiye girmeden önce ben kendisine açıkça ‘Bakire misin?’ diye sordum. ‘Değilim’ dedi. İlişkide hiçbir şekilde zorlama olmadı” ifadelerini kullandı. 
Konser öncesinde rahatsız olduğunu ve serum kullandığını söyleyen Kuş, savunmasını şöyle sürdürdü:
“Ben sahneden önce ve sonrasında ikişer kez serum aldım. Kolumu kaldıracak halim yoktu. Bilincim yarı açık durumdaydı. Bir ara gözümü açtığımda B.B. üstümdeydi. Bu şekilde bir iki derken tahrik oldum. İlişkiye girdik ama hiçbir şekilde zorlama olmadı. İlişkiden sonra sigara içtik. Karşılıklı sohbet ettik. Görüşürüz diyerek ayrıldık.  Hiçbir şekilde çığlık atmadı. Odanın kapısı dahi açıktı. Otel görevlisi beni uyardı.”
NE YAŞANMIŞTI?
B.B.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Aydın Cumhuriyet Savcılığınca iddianame hazırlanmıştı.
İddianamede yer alan bilgilere göre, ikilinin ilk olarak Kuş'un İzmir'de verdiği konser çıkışı yüz yüze görüştüğü ardından Aydın'da yine konser çıkışında buluşup, otel odasında görüştüklerine iddianamede yer verildi. B.B., zorla kıyafetlerini çıkaran Kuş'un kendisiyle birlikte olduğunu iddia etmişti. 
EBEVEYNLERİ DURUMU ANLAMIŞ
B.B.'nin, olaydan sonra içine kapanıp, kimseyle görüşmediği, travma nedeniyle stres bozukluğu yaşadığı bilgisine iddianamede yer verildi. B.B.'nin kanlı ve yırtılmış iç çamaşırlarını gören ebeveynlerinin durumu savcılığa bildirdiği belirtilen iddianamede yer alan Adli Tıp Kurumu raporuna göre, mağdurun cinsel organında basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek nitelikte yırtık tespit edilmişti.

kuş-4