Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, “İYİ Parti olarak her sözümüzün arkasındayız” dedi.

Kural sözlerine şu şekilde devam etti;

“Genel Başkanımız Meral Akşener, Genel İdare Kurulu toplantısı sonrasında yapmış olduğu basın açıklamasında 'Biz milletimize bir söz verdik. Milletin sesini bastıran değil, duyuran olacağımıza söz verdik. Milletin taleplerini hiçe sayan değil, gerçekleştiren olacağımıza söz verdik. Bu bizim kurtuluş felsefemizdir. Bu bizim temel ilkemizdir. Bu İYİ Parti'nin varoluş sebebidir.' diyerek hakimiyetin kayıtsız şartsız millette olduğunu sözde değil özde bir şekilde vurgulamış,  sayın Mansur Yavaş'ı ve sayın Ekrem İmamoğlu'nu göreve çağırarak, bu çağrının sahibinin milletimiz olduğunun altını çizmiştir.

Partimizin kuruluş aşamasından itibaren başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm teşkilatlarımızla dayatmalara direnerek ve milletin sesini dinleyerek bugünlere gelmiş bulunmaktayız.

Hiçbir zaman makam ve mevki arzusunda bulunmadan, milletimizin refahı ve mutluluğu için Genel Başkanımızın liderliğinde çalışmalarımızı sürdürdük. Sürdürmeye de devam edeceğiz.

Ne partimiz ne de milletimiz ölüm ile sıtma arasında tercihe zorlanamaz.

19 Mayıs 1919'da Samsun'dan Anadolu'ya istiklal mücadelesi için yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının söylediği gibi 'Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.' aynı anlayış, bugün tüm teşkilatlarımızda devam etmektedir.

İYİ Parti olarak her sözümüzün arkasındayız. Yüce milletimiz müsterih olsun. Sizlerin sesini duyan, kaygılarını taşıyan teşkilatımız önce millet önce memleket diyerek çalışmalarına devam edecektir.

Milletimizin çağrısı, bizler için reddedilmez bir vazifedir. Genel Başkanımızın liderliğinde tüm teşkilatımızla vazifemizin başındayız. “