24 Ağustos'ta KPSS Ön Lisans geç başvurusunun da alınmasıyla sıra sınav tarihine geldi. Kamuda kariyer yapmak isteyen adaylar sınavda ter dökecekler. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS Ön Lisans sınavının giriş belgesinin yayımlanıp yayımlanmadığı merak ediliyordu. Edinilen bilgiye göre, 29 Eylül itibarı ile KPSS ön lisans sınav yerleri ve giriş belgesi erişime açıldı. İşte KPSS Ön Lisans sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

KPSS ÖN LİSANS SINAVI NE ZAMAN?

2022-KPSS Önlisans sınavı 9 Ekim 2022 Pazar günü ülke genelinde gerçekleşecek.

KPSS ÖNLİSANS GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

09 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı Ön Lisans Sınavı’na (2022-KPSS Ön Lisans) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav giriş belgesine ulaşabilecekler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak. Adaylar girdikleri sınava ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan sınava girmek mümkün değildir.

Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgesi’nin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

kpss-1