KPSS ön lisans başvuruları için son güne girilirken KPSS ön lisans ücreti ve konuları merak konusu oldu. 

 KPSS ön lisans başvuruları devam ederken yeni KPSS takvimi araştırmaları hız kazandı. Beklenen açıklama Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'den geldi. Peki, KPSS ön lisans sınav tarihi hangi tarihte, başvurular için son gün ne zaman? İşte KPSS ücret yatırma ve KPSS sınav, başvuru tarihleri hakkında merak edilen ayrıntılar...

KPSS LİSANS SINAVI İPTAL EDİLDİ!

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. ÖSYM Başkanı Ersoy şu açıklamalarda bulundu: "6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir."

 İPTAL EDİLEN KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

2022 KPSS Lisans Sınavı iptal edildi. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. ÖSYM Başkanı Ersoy şu açıklamalarda bulundu: "6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ön Lisans başvuruları ise 3 Ağustos tarihinde alınmaya başladı. KPSS ön lisans son başvuru tarihi ise 15 Ağustos olarak belirlendi.

2022 KPSS ÖN LİSANS NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından yayınlanan yeni KPSS sınav takvimine göre; Kamu Personeli Seçme Ön lisans sınavı 9 Ekim tarihinde uygulanacak.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-KPSS Ön Lisans kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KPSS ortaöğretim başvuruları 1 Eylül günü itibariyle başlayacak ve 13 Eylül'e kadar devam edecek. 2022 KPSS ortaöğretim sınavı ise 6 Kasım tarihinde uygulanacak.

KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

2020 yılında gerçekleştirilen KPPS ön lisans sınavı başvuru ücreti 80 TL, ortaöğretim başvuru ücreti 80 TL olarak belirlenmişti. 2022 KPSS ön lisans başvuru ücreti ise 130 TL olarak açıklandı.

WhatsApp Image 2022-08-15 at 13.06.49