(İSMAİL ÖRS) Olay, 7 Mayıs'ta Orta Mahalle 209 sokakta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Emel Bağ ile kocası Doğukan Bağ arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında bıçaklanan Doğukan Bağ ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Bağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Emel Bağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması süren Emel Bağ, karar duruşması için hakim karşısına çıktı.

"KURGULANMIŞ BİR CİNAYET"
Hayatını kaybeden Doğukan Bağ'ın babası Veysel Bağ duruşmada yaptığı savunmada  "Kurgulanmış bir cinayettir ve profesyonelce işlenmiştir. Cinayet sanığının daha önce yaptığı savunmalarındaki tüm sözlerinin yalan olduğu da ortaya çıktı. Önceki duruşmalarda tanıklar seslere koştuğunu belirtti fakat orada kimin kime ne yaptığı belli değildir.
Erkek kadını döver diye bir algı oluşmuş. 
Tanıklar, sanığı Doğukan'a yardımcı olurken gördüğünü söyledi ama suç aleti olan mor saplı bıçak ortada yok. 
Sanık, Doğukan'ı yaraladıktan sonra 3 kat aşağıya indi  bıçağı sakladı ve ölmesini bekledi.  Daha sonra da kurguladığı gibi yukarı çıktı. Ağıtlar yaktı ve Doğukan'ın yarasına tampon yaptı" dedi. 

"TAHRİK İNDİRİMİNİ KABUL ETMİYORUZ"
Veysel Bağ'ın avukatı  Muhammed El, "İddianamede haksız tahrik kısmını kabul etmiyoruz. Her ne kadar sanıkta darp raporu haksız tahrik için gerekçe gösterse de, sanık, Doğukan'a bıçağı vurduktan sonra yaralanmıştır. Her zaman darbe alan kişi can havliyle bir tepki gösterecektir. 
Sanık, daha önce işlediği cinayette ye aynı savunmaları yapmıştır. Bu dosyada da aynı savunmaları yaparak tahrik indirimi beklemektedir. Bu nedenle haksız tahrik indirimi uygulanmadan en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyorum" diye konuştu.

"SİSTEMATİK ŞİDDET GÖRDÜ"
Cinayet sanığının avukatı  Muhammed Huzeyfe Abaylı  "Olayın tek görgü tanığı cinayet sanığı Emel. Kapalı kapılar ardında gerçekleşen olay neticesinde başka tanık olmadığı için Emel'in beyanları ile şekillendi.
Tarafların komşusu olan ve tanık olarak ifadesi alınan N.G., tarafların haftada bir kavga ettiğini ve bazen fiziksel şiddet sesleri duyduğunu hatta olaydan 3-4 ay önce sanığa neden evliliğini sürdürüyorsun diye sorduğunu söylemiştir. Sistematik şiddet gördüğü bellidir. 
Yaşanan olayda bu sürecin etkili olduğu düşüncesindeyiz.Tahrik indirimin uygulanmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"GÖRÜP TELAŞLANMASINLAR DİYE BIÇAĞI ATTIM"
Emel Bağ, "Ben ayakkabımı elime alıp aşağıya inerken bıçak elimdeydi. Doğukan'ı o şekilde görünce, insanlar elimde bıçağı görüp telaşlanmasın diye bıçağı delikten aşağı attım. O sırada Doğukan yaşıyordu. Ben yardım istediğimde de yaşıyordu" dedi.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, Emel Bağ'a eşe karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Heyet, olayın yaşanmasında ilk hareketi kimin yaptığının tespit edilememesi nedeniyle cezayı 24 yıla düşürdü.