(İsmail ÖRS) Edinilen bilgiye göre, N.A.'nın bipolar hastası olduğu ve   eşi Necla Aydoğdu'nun boğazını kesmeden önce defalarca vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladığı  öğrenildi. 
N.A. mahkemede verdiği ifadesinde ise olaya ilişkin detayları şu sözlerle anlattı, "29 Ağustos'ta Ankara'ya gittim. Amacım aşının şeytani düzenin bir parçası olduğunu Ankara'da söylemekti. Eşim de aşı yaptırarak şeytani düzenin bir parçası olmuştu. Kendisine hak ya da batıl konusunda seçim yapmasını söyledim. O da, 'Bizi Allah karşılaştırdı. Hep seninleyim' dedi. Ona her şeyi bırakıp dedemin bağ evine yerleşelim dedim. Kabul etti. Olay günü minibüsle yola çıktık. Yol ayrımında indik ve yürüyerek sohbet ettik. Eşim yeşil elma aldı ve şehvetle yedi. Ona elmayı Allah rızası için ye dedim. Bahçeden semiz otu topladı. Yiyeceğimiz esnada bana, 'Sen külliyeye provokatörlük yapmaya mı gittin' dedi. Ne olduysa o anda oldu. Bıçakla saldırdım. Amacım öldürmek değil davamı ispatlamaktı."

NE OLMUŞTU?

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Satılar Mahallesi'nde yaşayan N.A. 2 ay önce evlendiği eşi Necla Aydoğdu'yu önce bıçakladı daha sonra da boğazını keserek ölümüne sebep oldu. Gözaltına alınan cinayet sanığı işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

WhatsApp Image 2022-09-01 at 18.22.27 (1)