(İSMAİL ÖRS) Olay, geçen Ağustos ayında Satılar Mahallesi'nde meydana geldi. 
Edinilen bilgiye göre, psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Mustafa A., olaydan 2 ay önce evlendiği eşi Necla Aydoğdu ile konuşmaya başladı. Konuşma sırasında eşine bıçakla saldıran Mustafa A., defalarca bıçakladıktan sonra  talihsiz kadının boğazını kesti.
İhbar üzerine olay yerine acil sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.
Sağlık ekipleri, Necla Aydoğdu'nun hayatını kaybettiğini tespit etti.
Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTEMİYLE İDDİANAME DÜZENLENDİ
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Mustafa A. hakkında, kasten öldürme suçunun nitelikli hali nedeniyle 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası' istemiyle iddianame hazırlandı.
Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi. 
Eşinin katili olan Mustafa A.'nın yargılanması ilerleyen günlerde başlayacak.

"DÜNYA BENİ İZLİYOR"
İddianamede Mustafa A.'nın ifadesine de yer verildi. Cinayet zanlısı ifadesinde, telefonlarının dinlendiğini ve televizyonların kendisine mesaj verdiğini söyledi. 
Mustafa A., "Dünya beni izliyor" dedi.  Şüphelinin sözlerinin devamında  ise savcılıktaki ilk ifadesi yer aldı.
O sözler şu şekildeydi, " Ağustos'ta Ankara'ya gittim. Amacım aşının şeytani düzenin bir parçası olduğunu Ankara'da söylemekti. Eşim de aşı yaptırarak şeytani düzenin bir parçası olmuştu. Kendisine hak ya da batıl konusunda seçim yapmasını söyledim. O da, 'Bizi Allah karşılaştırdı. Hep seninleyim' dedi. Ona her şeyi bırakıp dedemin bağ evine yerleşelim dedim. Kabul etti. Olay günü minibüsle yola çıktık. Yol ayrımında indik ve yürüyerek sohbet ettik. Eşim yeşil elma aldı ve şehvetle yedi. Ona elmayı Allah rızası için ye dedim. Bahçeden semiz otu topladı. Yiyeceğimiz esnada bana, 'Sen külliyeye provokatörlük yapmaya mı gittin' dedi. Ne olduysa o anda oldu. Bıçakla saldırdım. Amacım öldürmek değil davamı ispatlamaktı."
Öte yandan ifadede,  şüphelinin agresif tavırlar sergilediği ve alakasız konulara ilişkin anlatımlarda bulunduğu belirtildi.

ÖZEL2-1