Başkan Kaya ve Rektör Kent'in gündemi İncirliova'ya üniversite Başkan Kaya ve Rektör Kent'in gündemi İncirliova'ya üniversite

Koçarlı Belediyesi ev sahipliğinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Koçarlı Belediyesi iş birliği ile Fıstık Çamı Çalıştayı düzenlenecek.

27 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10:30’da Koçarlı Belediyesi 14 Mayıs Milli İrade Konferans Salonunda gerçekleşecek olan Fıstık Çamı Çalıştayında akademisyenler Fıstıkçamı yetiştiriciliği, Koçarlı Çam Fıstığının kalite özellikleri,  çoğrafi işaret ve AB Başvuru süreci, zararlılar ile mücadele, hasat, üretim ve pazarlaması konuları ele alınacak. 

Gerçekleşecek olan çalıştay ile ilgili açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Koçarlı’da üretilen çam fıstığının kalite açısından Türkiye’de ilk sırada yer aldığını belirterek “Belediyemiz ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültemiz işbirliği ile 27 Kasım’da Fıstıkçamı çalıştayı düzenliyoruz. Belediyemiz 14 Mayıs Milli İrade Konferans Salonunda gerçekleşecek olan çalıştayda akademisyenlerimiz tarafından fıstıkçamı her yönüyle ele alınacak. İlçemiz Koçarlı'mızın altını, eşsiz tadı ve değeriyle ünü Dünya’ya yayılan çam fıstığımız, marka değerinin artması, ilçemizle birlikte ilimizin de tanıtımına katkı sağlaması da bu çalıştay ile daha da artacaktır. Fsıtıkçamı çalıştayında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek herkesi Fıstıkçamı çalıştayına davet etti.