Belediye Başkanı Nedim Kaplan güreş alanında inceleme yaparak hiçbir aksaklık yaşanmaması için personelle talimat verdi. 

Şampiyon develere ev sahipliği yapacak olan Koçarlı’da, 3 Aralık Pazar günü Yeniköy Deve Güreşi Festival Alanında gerçekleşecek olan güreşlere, güreş severlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde bir gelenek haline gelen, önemli kültürel etkinliklerden biri olan ve Deve güreşi severler için en iyi kış organizasyonu olarak bilinen deve güreşleri 3 Aralık Pazar günü Koçarlı'da renkli görüntülere sahne olacak.

Deve Güreşi festivali için herhangi bir aksaklık yaşanmaması dolasıyla Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın talimatı ile tertip komitesi titiz davranırken, Başkan Kaplan festival alanında inceleme yaparak eksiklikler konusunda personellere talimatları verdi. 

Anıl Yetişkin'den Efeler'e bir büyük proje daha Anıl Yetişkin'den Efeler'e bir büyük proje daha

3 Aralık Pazar günü saat 10.30'da gerçekleştirilecek festivalde 130 pehlivan deve mücadele edecek. Güreşlerde ayrıca Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı kupa güreşi olmak toplam farklı kupa karşılaşmaları da nefesleri kesecek.  

Koçarlı’da bu yıl Deve güreşlerinin 9.sunu gerçekleştireceklerini ifade eden ve herkesi Deve Güreşi festivaline davet eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Yeniköy Mahallemizde bulunan Deve güreşi festival alanımızda güreşlerimizi gerçekleştireceğiz. Festival alanımızı Yeniköy Mahalle muhtarlarımız Yüksel Bıçakçı ve tertip komitemiz ile ziyaret ettik ve inceledik. Hazırlıklarımız tamamlandı ve güreşlerimize saatler kaldı. Festivalimize Ege, Marmara bölgesi başta olmak üzere Çanakkale, İzmir, Muğla ve Aydın'ın ilçelerinden 130 deve katılacak. Develer Kaymakamlık Kupası, Belediye Başkanlığı Kupası, olmak üzere farklı kategorilerde mücadele edecekler. Deve sahiplerine şimdiden başarılar diliyorum ve tüm deve güreşi severleri ve Koçarlılı hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm Aydınlıları yarın yapacağımız güreşimize bekliyoruz” diye konuştu.

Editör: Meltem Danışman