Belediye Başkanı Özgür Arıcı’nın talimatları doğrultusunda sürdürülen ilaçlama çalışmaları, ilçenin dört bir yanında aralıksız olarak yürütülüyor.

Koçarlı Belediyesi, halk sağlığını korumak ve ilçedeki yaşam kalitesini artırmak amacıyla Başkan Arıcı’nın göreve gelmesinin ardından verdiği talimat ile Temizlik İşleri Müdürlüğü himayesinde kapsamlı bir haşereyle mücadele programı başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında Belediye ekipleri, sinek, sivrisinek, karasinek, hamam böceği, kene ve diğer zararlı haşerelere karşı etkili ilaçlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. 

Aydın’da  15 Temmuz konulu sergi açıldı Aydın’da 15 Temmuz konulu sergi açıldı

Belediye Başkanı Özgür Arıcı, devam eden ilaçlama çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde halk sağlığını tehdit eden haşerelerle mücadele çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Ekiplerimiz, her gün belirlenen program dahilinde 52 mahallemizde düzenli olarak ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Gerek araçlar ile gerek yaya olarak ekiplerimiz mahalle mahalle, sokak sokak gezerek ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Özellikle haşerelerin üreme alanları olan su birikintileri, çöp konteynerleri, yeşil alanlar ve parklar gibi yerlerde yoğun ilaçlama yapılıyor. Vatandaşlarımızdan gelen talepler de ekiplerimizde değerlendirilerek, program dışında gelen talepler doğrultusunda da ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmelerini sağlamak” dedi.

Editör: Meltem Danışman