Kıvanç İşbilen, yatığı açıklamada “Kazananın Yenipazar olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

İşbilen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Doğduğumuz , büyüdüğümüz , yaşadığımız, Yenipazar’ımıza belediyecilik anlamında özlem duyduğu hizmetlerle buluşturarak hak ettiği yere ulaştırmak için bu göreve talip olduk. Kesinlikle hiç  bir kısır siyasi çekişme içine girmeden tek gayemizin Yenipazar'a hizmet etmek olduğunu unutmadan çalışacağız. Tüm aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyor, kazananın Yenipazar olmasını temenni ediyorum.”

KIVANÇ İŞBİLEN KİMDİR

1985 yılında Aydın'ın Yenipazar ilçesinde doğan Kıvanç İŞBİLEN, ilk ve orta öğrenimini Yenipazar Merkez İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimini ise devlet parasız yatılı ve bursluluk sınavını kazanarak Çine Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi'nde aldı. Akademik hayatına Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde devam etti. Hollanda Tarım Bakanlığı'nın NUFFIC bursu ile University of Aeres’te Gida Zincirleri Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. 2008'de Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nden ve 2021'de Atatürk Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü'nden mezun oldu. Şu anda Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2010 yılında m Türkiye'ye dönen İşbilen, 2010-2014 yılları arasında Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. 2014-2017 yılları arasında ise Trabzon - Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nde İş Geliştirme Müdürü pozisyonunda görev yapti.2022'de, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı dahilinde, ortaklarıyla birlikte Antep Fıstığı işleme ve paketleme tesisini Yenipazar'ın Hacıköseler mahallesinde faaliyete geçirdiler. Aynı zamanda aile mesleği olan çiftçiliği sürdüren İşbilen, Yenipazar'da süt hayvancılığı ve çiftçilik yapmakta, ayrıca Yenipazar ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi(YE-KOOP)’nin başkanlığını yürütmektedir.

İncirliova Belediyesi iyiliğe köprü oluyor İncirliova Belediyesi iyiliğe köprü oluyor

Kıvanç İşbilen iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.