CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Aydın’a geldi. Başkan Kılıçdaroğlu,   Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.

CHP Efeler'de 3 isim disipline sevk edildi CHP Efeler'de 3 isim disipline sevk edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki süreçte de Allah nasip ederse Özlem Başkanımız Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine devam edecek.

Maliye Bakanlığında göreve başladığım yıllarda Söke’de görevliydim.  Ve ben bir buçuk ay Söke’de bir buçuk ayda Kuşadası’nda görev yaptım. Efes Otelinde de kalmıştım. O dönemini de bilirim Söke’nin şuan ki dönemini de uç aşağı beş yukarı biliyorum. Trafik sorununuz var. Evet var. Yol sorununuz var. Evet var. Yeşil alan sorununuz var. Evet var. Ama Özlem Başkan bunları çözmeye kararlı. Ayrıca doğayı bozmadan, yolları bozmadan yer altına otoparkı yapacak. Üstü yeşil alan olacak. Çocuklar eğlenecekler sizler orada olacaksınız. Ağaçların dibinde oturacaksınız kentin bütün imkanlarından yararlanacaksınız. 1 milyara yakın yatırımı yaptı. Yatırımı gerçekleştirdi.  Bugün temelini atacağımız yatırımların tutarı da 150 milyon. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız sadece Aydın için değil, Türkiye içinde örnek belediye başkanlarından biridir. Örneğin birinci yönü kadın belediye başkanı. İkinci yönü ise Aydın’a yaptığı hizmetler. Aydın’a yaptığı hizmetleri sanmayın ki sadece Aydınlılar biliyor.”