Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs ‘ta yapılan ilk turunda, HDP, Yeşil Sol Parti, TİP ve İYİ Parti’nin de aralarında olduğu 10’dan fazla partinin desteğini açıkladığı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm anket firmalarını yanıltarak yüzde 45 oy alabilmişti.

14 Mayıs’a kadar yürüttüğü çalışmalarda kullanılan sloganları bir kenara bırakıp milliyetçi söylemlere sarılan Kılıçdaroğlu’nun, ikinci tur için çalışmaları sürüyor.

İlk turu Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 buçuk milyon oy gerisinde tamamlayan Kılıçdaroğlu’nun, morali bozulan seçmenini ikinci turda sandığa çekip çekemeyeceği tartışılırken, yapılan çalışmalarda kullanılan bir ifade dikkati çekti.

Seçim çalışmaları boyunca Kılıçdaroğlu için, “13. Cumhurbaşkanı” ifadesi kullanılmaya başlandı.

Siyasi hayatı boyunca çok kez seçim kaybeden Kılıçdaroğlu’nun, kaybettiği ilk turun ardından ‘seçimi kazanmış’ havası ile hareket etmesi vatandaşlar arasında alay konusu oldu.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda Kılıçdaroğlu tiye alınırken, bir vatandaş yorumunda, “13. Cumhurbaşkanımız mı :) mevsimlerden kaynaklı gece uyurken lütfen üzerimizi açık bırakmayalım” dedi.