Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde yaşayan 45 yaşındaki pastane işletmecisi İbrahim Akyıldız, koyu bir Trabzonspor taraftarı.
Akyıldız, Trabzon’la bir bağı olmamasına rağmen Trabzonspor’u destekliyor, imkan buldukça Trabzon’a ya da Aydın’a yakın illere giderek maçları tribünden takip gidiyor.
Trabzonspor, yıllardır süren şampiyonluk hasretini dindirmeye 2018-2019 sezonunda çok yaklaşmıştı. İbrahim Akyıldız da renklerine aşık olduğu Trabzonspor’un şampiyon olması halinde, işyerinin bulunduğu Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesindeki esnaf arkadaşlarına ve vatandaşlara yemek ısmarlama sözü vermişti.
3 YIL SONRA SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİ
2019 yılında şampiyonluk az farkla kaçırılınca, yemek sözü de gerçekleşmedi. Aradan 3 yıl geçti, bu kez Trabzonspor şampiyonluk ipini göğüsledi.
3 yıl önce verdiği sözü unutmayan Akyıldız, yemek vaadini yerine getirdi. 
Şampiyonluğu mahallesindeki dostlarıyla kutlayan Akyıldız, şu ifadeleri kullandı: 
“Trabzon’la hiçbir bağlantım olmamasına rağmen, küçüklüğümden bu yana Trabzonspor’u canı gönülden destekliyorum. Sadece ekran başında değil, imkan buldukça Trabzon’a ya da Aydın’a yakın illerdeki maçlarına gidiyorum, tribündeki yerimi alıyorum. 
3 yıl önce takımımız Süper Lig şampiyonluğuna çok yaklaşmıştı. O zaman, ‘Eğer şampiyon olursak, çevremizdeki tüm esnafa ve vatandaşlara yemek ısmarlayacağımı söylemiştim. 3 yıl önce hayal kırıklığı yaşadık ancak takımımız 2021-2022 sezonunu şampiyon tamamladı. Biz de şampiyon takımın şampiyon taraftarına yakışır şekilde, sözümüzü tuttuk. Trabzonspor’umuzun şampiyonluğunu, Karpuzlu’daki vatandaşlarımızla birlikte kutlamış olduk.”

trabzon-site