Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, 2019’da göreve başlamasıyla birlikte hayata geçirdikleri çalışmalarla hazırladıkları yatırım projelerine dönük açıklamalarda bulundu.

Görev süreci dahilinde seçim vaatlerinin birçoğunu yerine getirdiklerini de vurgulayarak 2009 – 2014 yılları arasındaki başkanlık yaptığı dönemin ardından 2019 – 2024 dönemi için de göreve seçilmesiyle birlikte çalışmalara hız kesmeden başladıklarını kaydeden başkan Dönmez, “vaatlerimizin birçoğunu yerine getirdik. Eksiklerimiz elbette olabilir ancak ilk 3 yılımız hem hizmet vermek hem de mali durumumuzu düzeltmekle geçti. 2022 yılı itibariyle artık yatırımlar için de düğmeye bastık” ifadelerini kullandı.
Göreve başlamalarıyla birlikte atıl ve virane durumdaki Şehit Şenol Akar Parkını komple yenileyerek vatandaşların hizmetine sunduklarını söyleyen Başkan Dönmez, “Artık Parkımız güzel ve temiz bir şekilde işletiyoruz. Vatandaşlarımız da gayet memnun. Merkez ve Mahallelerimizde eksik olan yerlerle birlikte yollardaki kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Mahallelerimizde ihtiyaca göre düğün ve cemiyetlerde vatandaşlarımızın kullanacağı üstü kapalı alan düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar Koğuk, Yağşılar, Ulukonak ve Meriçler Mahallelerimize yeni düğün alanları kazandırdık, Tekeler ve Umcular Mahallesi cemiyet alanlarının yapım çalışmaları devam ediyor. En büyük mahallemiz Tekeler’e yapacak olduğumuz cemiyet alanının iş makinalarıyla zemin düzenleme çalışmaları yapılıyor” dedi.


Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’ndan Karpuzlu’ya bir adet kapalı spor salonu, bir adet gençlik merkezi ile 5 adet halısaha sözünü aldıklarını belirten Başkan Dönmez “Sayın Bakanımız, Aydın ziyaretinde bizi dinledi. Kapalı Spor salonu eksiğimizi dile getirdik. Bakanımızın destekleriyle halı sahalardan 3 tanesinin Koğuk, Yağşılar ve Gölcük Mahallelerimizde yapımını tamamladık. Kapalı spor salonunun yapım ihalesi 3 Ağustosta yapılarak en kısa sürede ilçemize kapalı spor salonu kazandıracağız. Karpuzlu’nun tabiî ki ihtiyacı çok, eksikleri çok ama biz yılmadan yorulmadan ilçemize kalıcı eserler kazandırmaya devam edeceğiz.


İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ ya Ak Parti Aydın Milletvekillerimiz ile yaptığımız ziyarette mevcut Hükümet Konağımızın eski ve dayanıksız olduğunu ileterek Kendisinden İlçemize yeni Hükümet Konağı talebimiz oldu. Bizleri kırmayan Sayın Bakanımız Karpuzlu’ya yeni Hükümet Konağı kazandırılmasıyla ilgili olarak gerekli birimlere çalışmaların hemen başlaması talimatını verdi. Hükümet konağımız boşaltılarak yıkımı yapılmış olup en kısa sürede yapımına başlanılacaktır” dedi.
“BELEDİYEMİZ EMİN ELLERDE”


Karpuzlu Belediyesinin araç filosunu genişletmeye devam ettiklerini belirten Başkan DÖNMEZ, “araç ve ekipmanlarımızın birçoğunu yenileyerek belediyemize yeni hizmet araçları kazandırdık. Türkiye Belediyeler Birliğinden bir adet damperli kamyon hibe aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan belediyemize hibe olarak iki adet çöp kamyonu ve çöp konteynırları aldık. Orman bakanlığımızdan ilçemizde hizmet vermek üzere bir adet 4x4 pikap hibe aldık. Kiralık araçları geri vererek belediye imkanlarımızla bir adet sıfır kilometre pikap aldık. Belediye borçları yüzünden haczedilen makam arabasının yerine bir adet makam arabası ve cenaze aracı kazandırdık. Göreve geldikten sonra 2009-2014 yılları arasındaki görevimizde belediyemize kazandırdığımız ama 2014-2019 belediye yönetiminde tamiri yapılmayarak Çine sanayisinde atıl bırakılan Volvo kepçemizin geniş kapsamlı tamir ve bakımını yaparak ilçemizde hizmete sunduk.
Belediye çalışmalarının yanı sıra sosyal aktiviteleri de yapmaya başladık. Pandemi sürecinde yapılamayan Deve güreşimizi yaptık. İlçemizin tanıtımı için önemli bir yeri olan Alinda antik kentimizde bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Alinda Kültür Sanat ve Turizm Festivalimiz 26 Haziranda ilçemizde coşkuyla kutlandı. Festival akşamı düzenlediğimiz halk konserinde vatandaşlarımız doyasıya eğlendi. Her şey sizin için. Karpuzlu için ne yapsak azdır” diyerek “Karpuzluyu marka ilçe yapmak için emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Festivalde emeği geçenlere ve tüm Karpuzlu halkına teşekkür eden Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, “Büyük bir coşkuyla marka bir festivalin altına imza attık. Festivalimizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Netice itibariyle vaatlerimizin birçoğunu yerine getirdik. Eksiklerimiz olabilir. Sonuç olarak 2 yılımız belediyenin durumunu düzeltmekle geçti 2022 yılı itibariyle artık yatırımlar için düğmeye bastık. Halkımızın da bize güvenmesini istiyoruz. Vatandaşlarımız da Belediyemizin emin ellerde olduğunun bilincinde. En iyi şekilde ilçemize hizmet etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.