Zafer, Efeler, Çeştepe ve Umurlu mahallelerinde hizmet veren Hanımevlerine gelen kadınların hoş sohbetlerine, güler yüzlü personelin çay, börek gibi çeşitli ikramları eşlik ediyor. Aldıkları hizmet için Başkan Atay’a teşekkür eden Efelerli kadınlar, Hanımevi projesinden duydukları memnuniyeti şu sözlerle anlattı.

1-175

“BURASI HEPİMİZİN EVİ”

İlçe sakinlerinden Adile Ural, “Burada olmak çok güzel. Burası hepimizin evi. Arkadaşlarımızın evine gitmek yerine burada toplanıyoruz. Çaylarımızı içiyoruz. Muhabbet ediyoruz. Yeni arkadaşlıklar edindik. Buranın müdavimlerinden oldum” sözleriyle Hanımevi’nden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nilgün Çakın

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay-1

“YENİ ARKADAŞLAR EDİNİYORUZ”

Hanımevi projesinin çok kıymetli bir hizmet olduğunu söyleyen Efelerli Nilgün Çakın, “Buraya gelenler arkadaşlarıyla sohbet edecek, dertleşecekler. Yeni arkadaşlar ediniyoruz. Çeşitli ikramlar da var. Ne kadar güzel bir şey” diye konuştu.

“BAŞKAN ATAY’A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Kentte yaşayan Nuran Özden ise projeden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle anlattı; Özden, “Çarşıya çıktığımızda rahatlıkla gelip dinlenebileceğimiz bir yer. Çayımızı içebileceğimiz, elimizi yüzümüzü yıkayabileceğimiz bir yer. Bizim için çok iyi oluyor. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ederim” dedi.

***********************************************************************

EFELER YOL YAPIMINDA REKOR SAYILARA ULAŞTI 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren çalışma arkadaşlarıyla yürüttüğü koordineli faaliyetler ile kentin çehresini değiştirdi.

Kestiği kurdeleler ile sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergileyen ve projeleri halkın her kesiminden takdir toplayan Başkan Atay, temel belediyecilik hizmetlerinde de rekorlar kırdı. Efeler halkının ulaşım konforunu artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin 2019 yılından itibaren ulaştığı rakamlar parmak ısırttı.

Marka Kent Efeler’in yollarında vatandaşların attığı her adımı keyifli hale getirmek için çalışan ekipler;

700 bin metrekare yeni parke yol ve kaldırım imalatı,

409 kilometre yeni ham yol açma çalışması,

755 bin metrekare yol tesviye, reglaj ve söküm çalışması ile 327 bin 565 metrelik alanda ise bordür döşeme,

56 kilometre satıh asfalt kaplama ve 3 buçuk kilometrelik sıcak asfalt çalışması,

110 bin metre yağmur oluğu çekme imalatı,

1.3 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu çalışmalarını tamamladı.

55 bin metrekarelik parke yol ve kaldırım çalışmasının ise yılsonuna kadar devam edeceği bildirildi.

1-176

2-122

3-86

#ilangovtr Basın No ILN02010915