İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, 14 Mayıs Milletvekilliği seçiminin ardından yaptığı açıklamada, Aydın’da çıkan sonucun kendileri açısından başarısızlık olduğunu açıklamıştı. 
Taner, "Sonuç bizim için başarısızlık. 2018 seçim sonuçlarını ele alırsak, seçmen sayısı arttı, fakat Aydın'da oyumuz düştü. Bu başarısızlıktır" demişti. 
İYİ Parti Genel Merkezinin kontenjan aday gösterdiği ve Aydın’dan seçilen tek milletvekili Ömer Karakaş ise Aydın’daki sonuçların başarısızlık olmadığını söyledi.
“KONTENJAN ADAY KIRGINLIK OLUŞTURMADI”
Genel Merkezin kontenjan aday uygulamasının olağan karşılandığını ifade eden Karakaş, “Tüm siyasi parti genel başkanları, yakın siyasi çalışma ekibindeki arkadaşlarını büyükşehirlerden kontenjan aday yapabilirler. Genel Başkanımız da çok fazla kontenjan kullanmadı. Bunlardan bir tanesi benim. Ancak benim kontenjan olarak buraya gelmem ne aday arkadaşlarımızda ne de teşkilatlarımızda herhangi bir kırgınlık yaratmamıştır. Biz tüm teşkilatlarımızla, aday ve aday adayı arkadaşlarımızla sahada birlikte çalıştık. Seçim geldi, geçti, bitti. İlçe Başkanlarımız burada. Aday arkadaşlarımız ve aday adaylarımız burada. Biz birlik ve beraberliğimizi başından itibaren muhafaza ediyoruz” dedi.
“SEMRA YÜCEL NEDEN KATILMADI?"
Ön seçimde ikinci olmasına rağmen 5’inci sıradan milletvekili adayı gösterilen Semra Yücel’in sosyal medyadan yaptığı sitemkar paylaşımı ve törene katılmaması hatırlatılan Ömer Karakaş, Yücel’in mazeret bildirdiğini ifade etti. Karakaş, “Semra hanım da bizimle birlikte çok büyük bir gayret sarfetti. Benim burada kontenjan aday olmamla ilgili hiçbir zaman en ufak bir kırgınlığının olmadığını kendisi ifade etmiştir. Kendisi çok kıymetli bir arkadaşımızdır. Kendisi başka bir programı olmasından dolayı gelemedi. Arayıp özür dilemiştir. Yoksa bizim seçim boyunca tüm adaylarımız İl Teşkilatının yaptığı program dahilinde sahada çalıştılar” ifadelerini kullandı.
TANER “BAŞARISIZLIK” DEMİŞTİ
14 Mayıs seçimlerinin hemen ardından İl Başkanı Recep Taner’in “Sonuç bizim için başarısızlıktır” şeklindeki sözlerinin aksi değerlendirmelerde bulunan Ömer Karakaş, şu ifadeleri kullandı:
“Aydın’da alınan sonuç, bizim gönlümüzden geçen çok çok yüksek olduğu için, biz buruk bir mutluluk yaşıyoruz. Yoksa biz başarısız falan değiliz. Bizim burada en az 4 vekil çıkarma gibi bir hayalimiz, idealimiz vardı. İnşallah önümüzdeki süreçte bu rakamları ve üstünlüğü Aydın’da yakalayacağız.”