Sivaslı olan İYİ Parti Aydın Milletvekili Adayı Ömer Karakaş, Kuşadası’na yaptığı ziyarette, güldüren açıklamalarda bulundu. 
Kuşadası’nda STK ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Karakaş, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve TÜRSAB Aydın Temsilciği’ne uğradı. 
Daha sonra pazaryeri ziyareti gerçekleştiren Karakaş, burada pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. 
Aydın’a milletvekili adaylığı açıklandıktan sonra, henüz 15 gün önce gelen Karakaş, ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarda, Kuşadası'nın yıllardır gerekli yatırımı almadığını ve siyasiler tarafından verilen vaadlerin yerine getirilmediğini savundu. 
Daha önce Kuşadası’nda herhangi siyasi faaliyete katılmadığı bilinen Ömer Karakaş, “Ben bu şehre sadece tatil yapmaya gelmeyeceğim. Hizmet yapmaya geleceğim. Diğer siyasiler gibi denizini kullanıp, havasını çekip kafa dinlemeye gelmeyeceğim. Ben Kuşadası'nın sefasını değil, cefasını çekmeye geldim" diye konuştu.
Karakaş’ın açıklamalarını gerçekçi bulmayan vatandaşlar, “Kontenjan adayların neler yaptığını iyi biliyoruz. Ömer bey iyi bir insan olabilir ancak kendisi Sivas’tan aday olsa daha iyi olmaz mıydı? Aydın’da kendisini tanıtması bile birkaç yıl sürer. Muhtemelen milletvekili seçildikten sonra Ankara’ya gider, Kuşadası’na da yaz tatiline gelir” dedi.