Bülent Tezcan TBMM Grup yönetiminde yer almadı Bülent Tezcan TBMM Grup yönetiminde yer almadı

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turunda, her 3 aday da yüzde 50 barajını aşamadı.
Özellikle Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve İYİ Parti’nin oyları, kamuoyunda oluşan ‘HDP desteği iddiası’ nedeniyle beklentinin altında kaldı. 
Millet İttifakını bileşenleri de aynı tespiti yaparken, İYİ Parti Aydın Kurucu Gençlik Kolları Başkanı ve önceki dönem Efeler İlçe Başkanı Fatih Arslan’dan dikkat çeken öneriler geldi.
Arslan, 28 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesinde, milliyetçi seçmenin güveninin kazanılması için bazı konulara açıklık getirilmesi gerektiğini vurguladı.
HDP DENKLEMİN İÇİNDE YOK!
Fatih Arslan, “HDP’nin denklemin içerisinde olmadığı, kendilerine asla bir taviz verilmeyeceği ve terörle mücadele hususunda ki kararlılık Kılıçdaroğlu tarafından açık bir şekilde, amasız fakatsız dile getirilecek. (Bu konuda İyi Parti her zaman net ve kararlı olmuştur zaten. Sadece Kılıçdaroğlu tarafından da yüksek sesle dile getirilmesi gerekmektedir)” dedi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın duran ve Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyen bazı kişilerin sürecin dışına çıkarılması gerektiğini vurgulayan Arslan, İç İşleri ve Milli Savunma Bakanlarının milliyetçi camiadan seçilmesi ve kamuoyuna açıklanmasını istedi. 
Seçime etki edecek oy potansiyeli olmadığı ortaya çıkan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan için, “Davutoğlu ve Babacan bir zahmet susup alamadıkları oy nispetinde yerini bilecek” diyen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Süreçte Türk Milliyetçilerinin etkin rol alacağı açıkça kamuoyuna deklare edilecek. Geçici sığınmacıların ülkelerine geri gönderileceği hususunda inandırıcı ve tatmin edici söylemler kullanılacak. Bu hususlara riayet edilirse belki bir şans olacaktır. Bunun dışında açık ve net olarak 28 Mayısta hüsran olacaktır.”