Aday listesini de eleştiren Ertürk, “Biraz daha vatandaşın iradesini yansıtacağız listelere. Kimse tabanın iradesine karşı hamle yapmayacak” ifadelerini kullandı.

Seda Sarıbaş: Milletimiz demokrasiye sahip çıktı Seda Sarıbaş: Milletimiz demokrasiye sahip çıktı

(Haber: Naci ERİŞ)
İYİ Parti Aydın’da kontenjan aday Ömer Karakaş’ın ardından aday listesinin ikinci sırasında yer alan ve milletvekili seçilemeyen Ahmet Ertürk, Aydın Kulis’e açıklamalarda bulundu.
Seçim sonuçları ile ilgili, “Vatandaşın iradesidir. Saygı duymak lazım. Ama biz iyi oy aldık yine. Bir çıkardık, iki de çıkarabilirdik ama gereken oyu alamadık” dedi.
2018 seçimine göre Aydın’da yaşanan oy kaybının nedenlerini sorduğumuz Ertürk, iki noktaya işaret etti. 
HDP ile ittifak konusunda vatandaşları ikna edemediklerini dile getiren Ertürk, “Vatandaş bizi HDP ile birlikte olmakla suçladı. Biz HDP ile birlikte olmadığımızı her platformda söyledik ama inandıramadık. Çünkü mevcut basın bunu çok işledi” dedi.
Vatandaşların milletvekili aday sıralamasına tepki gösterdiğini ifade eden Ertürk, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Sıralamaya tepki gösterdi vatandaşlar. Tepki oyları oldu tabi ki de. Neticesinde vatandaşın iradesine saygı duymak lazım. Bize inanan arkadaşlarla yola yürümeye devam edeceğiz. Mücadelemiz devam edecek. Neticede bir seçimdir bu. İnsanlar iradesini sandığa yansıttı. Biz de demek ki biraz daha kendimize çeki düzen vereceğiz. Biraz daha vatandaşın iradesini yansıtacağız listelere. Kimse tabanın iradesine karşı hamle yapmayacak.”