(Haber: Naci ERİŞ)
İYİ Parti önceki dönem Efeler İlçe Başkanı Fatih Arslan, genel seçim sonuçlarının, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in siyasi öngörüsünün gücünü ortaya koyduğunu belirtti.
Kurultayda yeni dönemdeki kadroların belirleneceğini hatırlatan Arslan, Akşener’in alacağı kararların arkasında durulması gerektiğini vurguladı.
Arslan, “Hafta sonu yapılacak olan Kurultayın partimizin iktidar yürüyüşünün başlangıcı olacağına inanıyorum. Partimizi yerel seçimlere götürecek kadroların belirleneceği kurultayımızda Sayın Genel Başkanımızın yetkili kurullarla ilgili yapacağı tercih ve tavsiyelerine saygı duyulması ve genel başkanımızın kararlarının arkasında olunması gerektiğine inanıyorum. Zira yapılan son genel seçim sonuçları, genel başkanımızın siyasi öngörüsünün ne kadar güçlü olduğunu ortaya koymuştur” ” dedi.
“EN KAZANÇLI PARTİ OLACAĞIMIZA İNANCIM TAM”
14 Mayıs Genel seçimi öncesinde Meral Akşener’in uyarılarına uyulmamasının sonuçlarının ağır olduğuna dikkati çeken Arslan, şu ifadeleri kullandı:
“Genel başkanımızın kazanacak aday vurgusu seçim döneminde işbirliği yaptığımız siyasi muhataplar tarafından dikkate alınsaydı bugün belki başka bir Türkiye’de yaşıyor olacaktık. Şimdi tüm bunlardan ders çıkarılması ve Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde yerel seçimlere hazırlanılması gerekiyor. Bizler çalışmaya hazırız. Allah’ın izniyle de yerel seçimlerde öncelikle Aydın olmak üzere Türkiye’de birçok il ve ilçeyi kazanacağımıza ve yerel seçimlerin en kazançlı partisi olacağımıza inancım tamdır.”