İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Özgür Metin, Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın önümüzdeki 5 yıl için açıkladığı vaatlerin aylar süren çalışmalar sonrası projelendirildiğini söyledi.
Daha önce de dile getirilen projelerin tüm Efeler halkı tarafından bilindiği ifade eden Metin, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Demokrasinin temel ilkesi olan adil rekabet ve şeffaflık anlayışının, son günlerdeki gelişmeler ışığında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Şeffaf, dürüst ve demokratik bir seçim atmosferi halkımızın talepleri ve beklentileri doğrultusunda şekillenmelidir. Ancak, maalesef son günlerde karşılaştığımız bir durum bizi fazlasıyla endişelendirmiştir.

MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan’ın, partimiz İYİ Parti'nin Efeler Belediye Başkan Adayı, aynı zamanda mevcut Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ın, kendisinin projelerini örnek aldığı yönündeki açıklaması; dürüstlüğe, demokrasiye ve rekabet ortamına gölge düşürecek bir durumdur. 

Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Fatih Atay, geçtiğimiz bir yıl boyunca gerek katıldığı etkinliklerde gerekse hizmete sunduğu onlarca merkezin açılış törenlerinde, bizzat canlı yayınlanan konuşmalarında yapacak olduğu projelerini defalarca Efeler halkının huzurunda açıklamıştır. Efeler Belediye Başkan Adayımızın; tüm Efeler halkının aylardır takip ettiği, bildiği ve dilden dile gönülden gönüle dolaşan projelerinden Sayın Pehlivan’ın haberdar olmamasına imkân yoktur. Efeler halkına verdiği sözleri tutan, Efeler’de hizmet rekorları kıran Sayın Mehmet Fatih Atay’ın dün coşkulu bir kalabalıkla, bayram havasında geçen, aylardır mimar arkadaşlarımızın tasarımlarını yaptığı onlarca projenin açıklandığı toplantının siyasi rakiplerimizin böylesine açıklamalarına neden olduğunu düşünüyoruz.

Başkan Kıvrak rüzgar olup esti: “Siyaset karalama  kampanyasıyla değil  hizmet yarışı ile olur” Başkan Kıvrak rüzgar olup esti: “Siyaset karalama kampanyasıyla değil hizmet yarışı ile olur”

Bu nedenle, siyaseti gerçekten halkımıza hizmet etme amacıyla yürüten tüm adayları, seçim sürecini dürüst ve adil bir biçimde yürütmeye davet ediyoruz. 

İYİ Parti olarak, adil bir rekabet ortamında, halkımızın gerçek ihtiyaçlarına odaklanarak seçim kampanyamızı sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz."