(Haber: Naci ERİŞ)

İYİ Parti Nazilli’de, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın seçim sürecine müdahil olması, yeni bir krizi araladı.

Önceki 3 ilçe başkanı ile geçinemeyen Özcan, 4. İlçe Başkanı Mehmet Bingül’le de sorun yaşadı. Bingül, Özcan’ı ağır bir dille eleştirdiği basın açıklamasının ardından görevinden istifa etti.

“PARAYI BEN VERDİM”

Nazilli Belediye Başkanı İYİ Parti’li Kürşat Engin Özcan ise düzenlediği basın toplantısında Mehmet Bingül ve önceki İlçe Başkanlarından Cihat Öztürk’ü hedef aldı.

Bingül’ün Öztürk ile birlikte hareket ettiğini öne süren Özcan, önce parti işlerine karışmadığını ileri sürdü. Özcan, “Kongre yaptık, salonun parasını ben ödedim. Ankara’ya otobüs tutuldu, parasını ben verdim. Muğla’ya otobüs tutuldu parayı ben verdim. Para verirken iyi, alkış, sonra partiye karışma diyorsunuz” dedi.

Eski İlçe Başkanı Cihat Öztürk’ü hedef alan Özcan, “3 kez beni çağırdı, ‘Gel onurumu kurtar’ dedi, onu kurtardım. Kafe köşelerinde karı kız kesiyorlar. Siyaset kahvehanelerde yapılmıyor. Sahada yapılıyor” dedi. Adeta partililerini tehdit edercesine konuşan Özcan, “Daha ileriye götürürlerse daha ilerisini de anlatırım” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK’TEN ÖZCAN’A SERT YANIT

İYİ Parti’li Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a yanıt veren eski İlçe Başkanı Cihat Öztürk, “Kem söz sahibine aittir” dedi.

İYİ Parti Genel merkezi ve İYİ Parti İl Başkanlığının bu açıklamaları değerlendirmeye alacağını düşündüğünü belirten Öztürk, “Bu tür ifadelerin takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Ne kadar sağlıklı ifadelerdir ne kadar belediye başkanın ağzına yakışır, tüm bunları kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

“ONURUMUZDAN EMİNİZ”

Aydın Kulis’e konuşan Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, çok şükür kimsenin kurtarmasına ihtiyacımız olmadığı gibi onurumuzdan eminiz. Bunlar sağlıklı açıklamalar değil. Sağlıklı bir bakış açısının ifadesi de değil. Ben, kendisine bir an önce belediye başkanının ifadesine, ağırlığına yakışır ifade tarzı diliyorum. Ben iyi partinin kurucularındanım. Kürşat bey bir numara, ben de iki numaralı ismiydim. Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı yaptım. 22 ay boyunca da ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Yönetim anlayışında kendisiyle uyum sağlayamadığımız doğrudur. Ancak bu kadar seviyesizleştirmek, bu kadar partimizi zora sokacak ifadelere dönüştürmenin kabul edilemez olduğunu düşünüyorum.  Partimize hizmet etmiş herkes kutsaldır. Son 7 yılımızın nasıl geçtiği herkesin malumu. Çok büyük mücadeleler verdik. Tekrar söylüyorum, bu açıklamalar sağlıklı ifadeler değil. Ölçülüp tartılıp değerlendirilmiş ifadeler değil.”

öztürk-site