Tezsezener’in bankamatik memuru olduğu iddia edildi. İlçe Başkanı Tezsezener ise bankamatik memuru olmadığını, yönetici pozisyonunda çalıştığını savundu.

Aydınpost’un haberinde, İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener’in Didim Belediyesi'nin bankamatik memuru olduğu iddia edildi. 
Haberde, “İYİ Partili başkanın Didim Belediyesi şirketi DİBEL'de sigortalı çalışan olduğu öğrenildi. 2020 Şubat ayında iş başı yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener'in DİBEL’de 30 gün hangi aralıkta çalıştığı merak konusu oldu” denildi.
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANDAN AÇIKLAMA
İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener ise bankamatik memuru olmadığını, belediye şirketinde yönetici pozisyonunda çalıştığını söyledi.
2009 yılından bu yana turizmle ilgilendiğini ve önemli firmalarda yöneticilik yaptığını belirten Tezsezener, “3 yabancı dil bilen ve 3 üniversite diploması sahibi turizmci ve yönetici olarak Belediyemiz Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanımız ile birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalarla proje ve tecrübelerimi Belediyemize ait turistik işletmelerin faliyet alanları konusunda yapılan çalışmalara yönetici olarak aktarıyorum” dedi.

dibel

Editör: Meltem Danışman