Nazilli Belediyesi ekipleri ve AK Parti teşkilatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Belediye Meydanında hazırlık yaptı. Meydan bayraklar ve çeşitli pankartlarla donatılırken, asılan bir pankart tartışma yarattı. AK Gençlik Nazilli imzalı dev pankartta, “Önce Yassıada’da, şimdi masada, 6’sı bir arada. Biri de masanın altında. Oyunu bozalım gari Efem” yazıldı. 

Millet İttifakı’ndan pankarta çok sayıda tepki gelirken, İYİ Parti Aydın Gençlik Kolları Başkanı İsmail Tabak konuyla ilgili açıklama yaptı.

Asılan pankartta, Millet İttifakı’na iftira atıldığını söyleyen İsmail Tabak, “AKP Nazilli Gençlik Kolları'nın iftiraya yönelik yapmış olduğu çalışmalar Millet İttifakı'nın güçlendiğini gözler önüne sermiştir. Ancak şurada atladıkları bir konu var. Büyüklerimizin söylediği gibi: Kişi kendinden bilir işi” dedi.

Başkan Tabak’ın açıklaması, şöyle devam etti:

"Dolmabahçe Mutabakatıyla adları çıkmış, Habur Sınır Kapısından teröristleri davul zurnayla karşılayan, bebek katili Apo'nun mektubunu okutan, o bebek katilinin kardeşini devlet televizyonuna çıkaran bu zihniyet, suçluluk psikolojisi ile güçlü rakibi olan Millet İttifakı'na saldırmaktadır.

Ülkemizin refaha, gençlerimizin umuda ihtiyacı olduğu bu günlerde ülkemiz için durmadan, yorulmadan ve iftiralara kulak asmadan çalışacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Her şey çok İYİ olacak. "