İYİ Parti Didim İlçe Başkanı ve Didim Belediye Meclis Üyesi Vefa Berk Tezsezener, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hakikate gözümüzü kapatmamız ne yazık ki hakikatı ortadan kaldırmıyor.

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı istifa etti İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı istifa etti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde siyasi partilerin tek başına iktidara gelebilmesinin çok zor olduğu aşikarken alınan hür ve müstakil siyaset kararının iktidara değil muhalefete muhalefet olduğunu üzülerek görmekteyiz.

Üzüntümüzün sebebi ülkede muhalefetin kavga etmeden bir arada hareket etme zaruriyetine olan inancımızdandır.

Genel idare kurulumuzda Alınan hür ve müstakil olarak seçime girme kararını doğru bulmamakla birlikte bu kararı savunamayacağımızı düşündüğümüz için , İlçe Başkanımız , İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz , Kadın Ve Gençlik Kollarımız ,ilçe delegelerimiz ve üyelerimizle yaptığımız istişareler sonucu Didim İlçemizde ikamet eden İl Yöneticilerimiz ve İl Disiplin Kurulu Üyemiz dahil olmak üzere 400 ü aşkın üyemizle birlikte İYİ Parti’den istifa ettiğimizi saygıyla bildiriyoruz.

Her birimiz iyi parti de onlarca dost ve arkadaş biriktirdik . Dostluklarımız ilelebet baki kalacaktır . Bu hikayede bizlerle yürüyen tüm yol arkadaşlarımıza , il başkan ve yöneticilerimize , genel merkez yöneticilerimize teşekkür ediyor , siyasetin savaş alanı değil bir uzlaşı alanı olduğunu hatırlatarak dostça yollarımızı ayırıyoruz.”