AK Parti'den son dakika açıklaması geldi. Genç girişimcilere 12 ay geri ödemesiz 250 ve 350 bin liraya kadar destek ödemesi yapılacağına yer verildi.

Açıklamada " Millî hedeflerimize ulaşmak iyi yetişmiş gençler sayesinde mümkün olacaktır. Bu anlayışla okuyan, çalışan, girişimci ve işsiz gençlerimizi geleceğe hazırlayan, ümitlerini yeşerten, hayatlarını kolaylaştıran, istihdam ve girişimci desteği ile KYK borç faizlerinin silinmesi gibi birçok düzenleme yıl içinde gerçekleştirilmiştir" denildi ve gençlere girişimci kredisi desteği adı altında iş kumaları için destek ödemesi yapılacağına yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu girişimci kredisi hakkında detaylara yer verdik.

"Üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen veya kendi işini kurmuş olan 35 yaşını aşmamış girişimciler hedef kitlemizdir" başlığı ile yayınlanan son dakika açıklamasına baktığımızda gençlere 350 bin liraya kadar yapılacak destek ödemesinin 12 ay geri ödemesiz olduğuna yer verildi. 

NASIL BİR İŞYERİ AÇABİLİRİM?

Peki nasıl bir işyeri açabilirim? diye soranlara Halkbank şu şekilde yanıt veriyor: "eczacılık fakültesini bitiren yeni mezun bir eczacının eczane, hukuk fakültesini bitiren yeni mezun bir avukatın hukuk bürosu, diş hekimliği fakültesini bitiren yeni mezun bir diş doktorunun muayenehane, anaokulu öğretmenliği mezununun anaokulu, mimarlık fakültesi mezununun mimarlık bürosu açmak istemesi gibi."

250 BİN TL DESTEK

250 bin liralık destek ödemesine baktığımızda ise en az ilkokul mezunlarına bu destek ödemesinin yapıldığı görülüyor. 45 yaşını aşmamış olan girişimciler bu destek ödemesinden faydalanabiliyor. Söz konusu destek ödemesine baktığımızda şartların şu şekilde olduğu görüldü:

“Elektrik ve doğal gaza mart ayında indirim olabilir" “Elektrik ve doğal gaza mart ayında indirim olabilir"

"Bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu kanaati edinilen girişimciler hedef kitlemizdir. Halk Girişimci Kredisi’nden;

En az ilkokul mezunu,
45 yaşını aşmamış olan girişimciler yararlanabilecektir.
Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda yaş şartı 55 olarak uygulanacaktır. (45 yaşını aşmış girişimcilerin başvuruları yalnızca standart başvuru süreci -şube kanalı- ile alınabilecektir.)
Örneğin; konfeksiyon sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren satış yetkilisinin kendi iş yerini kurması gibi.

Kredi Limiti: 250.000 TL"

Bu destek kampanyasında ise diyelim ki tekstil işinde tecrübelisiniz. O zaman bir işyeri açabileceksiniz. Ya da giyim üzerine çalıştınız, tecrübe sahibisiniz. O zaman işyeri açabileceksiniz. Öğretmenler etüt merkezi, avukatlar ofis açabilecekler.

Peki siz ne iş yapmayı düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU

Halkbank resmi sayfası üzerinden başvuru ile ilgili bir açıklama yapıldı. 

"https://www.halkbankkobi.com.tr/tr/Girisimci/girisimci-bankacilik/girisimci-kredileri/girisimci-kredileri.html"

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

Bu ekranda Girişimci Kredisi İstiyorum yazan yere tıklayarak başvurunuzu yapabileceksiniz.

site-67