Hafta için her gün sıcak yemek sunulan, nikâh başta olmak üzere çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapan hangarlar, ahşapla bütünleşen tarihi ortamının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da vatandaşların ilk tercihi arasında yer alıyor.

İncirliova'da kendisinden önceki dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) kiralanan ve hazırlanan projenin yapımı tamamlanamadığı için atıl vaziyette bekleyen Tarihi Hangar binaları için İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, adım atmıştı. Tarihi Hangar binaları projesini raftan indiren Başkan Kaya, projeyi etap etap hayata geçirdi. Başkan Kaya’nın talimatı ile harekete geçen belediye ekipleri, iki tarihi binadan birisini kafeterya ve restorana, diğerini de nikâh salonuna dönüştürdü. Belediye tarafından işletilen kafeterya ve restoran ile nikâh salonu vatandaşlardan yoğun ilgi görüp, takdir topluyor. Ahşap ile tarihi atmosferin bütünleştiği hangar binalarının restoranında hafta içi her gün sıcak yemek, Çarşamba günü ise keşkek, yuvarlama, enginar, düğün çorbası, kızartma ve benzeri yöresel lezzetler hazırlanıyor. Kafeteryasında alkollü içecekler hariç sıcak ve soğuk olmak üzere her türlü içeceğin servis edildiği tarihi hangar binalarının nikah salonu ise nikah başta olmak üzere birçok organizasyona ev sahipliği yapıyor. Birbirinden lezzetli yemekleri ve ışıl ışıl ortamının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da vatandaşları kendisine çekiyor.

“BİR ZAMANLAR MEZBELELİKTİ”

Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İncirliovalıların Tarihi Hangar Kafe&Restoran ile Nikah Salonu’nu çok sevdiğini belirterek, “İncirliova’mız yeni bir sosyal donatı alanına daha kavuştu. Tren yolunun kenarında bulunan tarihi hangarlar, bir zamanlar mezbelelikti, madde bağımlılarının işgali altındaydı. Şimdi İncirliova halkının en gözde mekânlarından biri oldu. Çünkü hayata geçirdiğimiz proje ile tarihi hangar binalarını restoran, kafe ve nikah salonuna dönüştürdük, adeta bu alana yeniden hayat verdik. Birbirinden lezzetli yemek ve içeceklerin servis edildiği kafe ve restoranımızın yanı sıra yeni nikâh salonumuz da yoğun ilgi görüyor. Tarihi Hangarların yeniden vatandaşlarımızın hizmetine açılmasına katkı veren tüm personelimize ve tesisimize yoğun ilgi gösteren ve bu hizmete sahip çıkan İncirliova halkına yürekten teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan aldığımız güçle İncirliova’mızın aydınlık yarınları için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.