‘ İncirliova’nın emin ellerde olduğunu gösterdik, söz verdik borcu bitirdik’ diyen Başkan Kaya yeni dönemde yapacağı icraatlar ile ilgili de bilgi verdi. 

Göreve geldiği 2019 yılından bu yana borçsuz ve gelir gider dengesi ile yönetilebilir bir belediye bütçesi oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Başkan Kaya, uyguladığı tasarruf tedbirleri ile hedefine ulaştı. İlk olarak geçtiğimiz aylarda 3 milyon liranın üzerinde işçi tazminatlarının ödenmesini sağlayarak belediyenin işçi borçlarını sıfırlayan Başkan Kaya, şimdi de ilçedeki esnaflara olan borcu bitirdi. Borçsuz İncirliova Belediyesi hedefi doğrultusunda belediyesinin ilçe esnafına olan borçların bitirilmesi ile belediyenin ilçedeki şahıs ve özel işletmelere borcu kalmamış oldu.

Sanayicilerden Başkan Çerçioğlu'na ziyaret Sanayicilerden Başkan Çerçioğlu'na ziyaret

“DEVRALDIĞIMIZDAN DAHA AZ BİR BORÇLA SEÇİME GİDİYORUZ”

Kamuoyunu düzenlediği bir basın toplantısı ile bilgilendiren Başkan Kaya, “İşçiye memura borç bitti. Bugün itibarı ile ilçemiz esnafına da borçlarımızı bitiriyoruz. İncirliova Belediyesi artık işçisine, memuruna ve İncirliova esnafına borcu olmayan borçsuz bir belediyedir. Göreve geldiğimiz günden bu yana uyguladığımız mali politikaların şimdi meyvesini topluyoruz. Özenle yürüttüğümüz tasarruf politikamız ile vatandaşlarımızın emaneti olan belediye bütçesinin her kuruşunu doğru ve dürüstçe kullanarak bu günlere geldik. Aynı dönemde ilçe esnafımızın sürekli yanında olduk. Belediyemizin şu an itibariyle geçmişten gelen 31 milyon lira tutarında kamu borcu, yani devlete vergi borcu kaldı. Titizlikle yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde bu kamu borcunun 14 milyon liralık kısmını sildirmek için kamu kurumlarıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Devraldığımızdan çok daha az bir borç ile seçime gidiyoruz. Bütçe yönetimi konusunda kararlı tutumumuz ile birlikte esnafımızın yanında olmaya da devam edeceğiz. İncirliova’nın emin ellerde olduğunu gösterdik, söz verdik borcu bitirdik. İncirliovamıza hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.     

“İNCİRLİOVA AYDIN’IN EN GÖZDE İLÇESİ OLACAK”

Başkan Kaya ikinci dönem için İncirliova’da yapmayı planladığı hizmetlerden de bahsederek, “İnşallah ikinci dönemimizde daha da çok çalışacağız. Allah’ın izniyle, devletimizin desteğiyle İncirliovamıza çok güzel hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz. İlk dönemimizde ilçe tarihinin en büyük yol yatırımına imza atarak 140 bin metrekare yol yapmıştık, kalan yolları yapmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Meydanımızı yenileyecek, katlı otopark projemizi gerçekleştireceğiz. Kurtuluş, Hürriyet, Atatürk ve Gerenkova başta olmak üzere kalan mahallelere doğalgazı getireceğiz. Karayolları ile birlikte ana yolu yenileyecek, büyük kavşağa bir battı çıktı yapacağız. İkizdere çayının yanına 600 dönüm yeşil alan üzerine, içerisinde oyun parkları, yürüyüş ve bisiklet yolları olan sadece Aydın’ın değil bölgenin en büyük sosyal donatı ve rekreasyon alanını yapacağız. Emeğin Başkenti, Çalışkan İnsanların Diyarı Acarlar Mahallemize Ege Bölgesi’nin en büyük hal tesisini yaparak buradaki üreticiyi kalkındıracağız. 16 ilçede olup da İncirliovamızda olmayan üniversiteyi İncirliovamıza getireceğiz. Yeni dönemde devletimizin de desteği ile İncirliova’yı kamu yatırımlarından en çok desteği ve payı alan Aydın’ın en gözde ilçesi yapacağız.” dedi.